Ocak 23, 2023

Kripto Zengini Milyarder Mark Cuban’dan 4 Tavsiye!


NBA takımına da sahip olan ünlü girişimci Mark Cuban, nasıl para kazanılacağına ilişkin dikkat çeken tüyolar paylaştı. Cuban, kripto para ve Bitcoin yorumlarıyla sık sık gündeme gelse de iş ve spor dünyasının tanınmış isimlerinden birisi.

NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi de olan Cuban ve son yıllarda kripto para piyasasına ilişkin yorumlarıyla tanınıyor.

Mark Cuban, GQ ile yaptığı bir röportajda para kazanmanın ve milyoner olmanın dört kuralını paylaştı.

Cuban, “Milyoner olmak istiyorsanız bunu yapabilirsiniz, ancak başarmanız gereken birkaç şey var” dedi.

Kural 1: “İyi Olduğunu Bir Şey Bulun!”

İyi olabileceğiniz bir şey bulun ve o işte çok iyi olun. Cuban’ın ilk kuralı girişimciler tarafından sık sık kullanılan bir klişe olsa da en çok dikkat ettiği kural olarak ön plana çıkıyor. Cuban’a göre bir kişi güçlü yeteneklerine odaklanır ve becerilerini bu konuda geliştirse önemli başarılar elde edebilir. Bu bir spor, sanat ya da meslek dalı olabilir hiç fark etmez. Bir şeye duyulan tutku genellikle başarılı olmak için gerekli çalışma ve çabayı göstermeye dönüşebilir.

Kural 2: “Nasıl Satmanız Gerektiğini Öğrenin”

Cuban 12 yaşındayken kapı kapı dolaşıp çöp torbası sattığını iddia ediyor. Cuban bu işi spor ayakkabı alabilmek için para kazanmak amacıyla yapıyordu. Girişimci çöp poşetlerini 3 dolara satın alıyor ve 6 dolara satıyordu. Cuban’ın satış konuşmasının bir parçası da çöp poşetlerine ihtiyaç duyulduğunda telefonla ulaşılabileceği ve poşetlerin arabasıyla teslim edilebileceği teklifiydi.

Kural 3: “Meraklı Olun ve Öğrenmeye Devam Edin”

İlk kurala oldukça benzer olan bu maddenin odaklandığı konu “sürekli öğrenme.” Son yılların trend konularından da birisi olan sürekli öğrenme, bir konuda mükemmelleşmek için hayat boyu öğrenme tarzını benimsemektedir. Mark Cuban da bu konuya hassasiyetle yaklaştığını dile getirdi.

Kural 4: “Odadaki En İyi Kişi Siz Olun”

Girişim dünyasının bir diğer klişelerinden olan “odadaki en iyi kişi siz olun” tavsiyesi, Mark Cuban tarafından da dile getirildi. Cuban, bunun kendi şirketinizi kurmadan ve “kendi kaderinizi kontrol edebilmeden” önceki önemli adım olduğunu söyledi.

Cuban çoğu zaman büyük liderlerin ve iş insanlarının başarılı olmadan önce birkaç kez başarısız olduğunun altını çizdi. Cuban, kaç kez başarısız olduğunuzun önemli olmadığını, çünkü sadece bir kez haklı olmanın hayattaki farkı yaratabileceğini söyledi.

Kaynak : Benzinga

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?