Eylül 5, 2023

Bitcoin Uzmanı Beklenen Ralli için Tarih Verdi: “Model Bunu Gösteriyor!”


Kripto para analisti Dave The Wave, Bitcoin fiyatının aylık zirve kapanışı ile logaritmik büyüme eğrisi (LGC) arasındaki tarihsel ilişkiye dayanarak 2025 yılında olası bir BTC kırılmasını öngörüyor.

Dave’in analizine göre, Bitcoin’in yarılanma olayları piyasa olgunlaştıkça muhtemelen daha az önemli hale gelecektir. Ancak yine de fiyat hareketi için ara uyarıcılar olarak hareket edebilme kapasitesi olacaktır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Dave The Wave, özellikle Bitcoin fiyatının tarihsel olarak aylık zirve kapanışının logaritmik büyüme eğrisinin (LGC) alt bandıyla kesiştiğinde yükseldiğine dikkat çekiyor. Bu model 2024’te önceki zirvelere bir fiyat tırmanışı ve ardından 2025’te bir kırılma olduğunu gösteriyor.

Bloomberg Analisti Bitcoin İçin Konuştu: Kırılma Yakın Ancak Bir Sorun Var!

Logaritmik büyüme eğrisi (LGC), BTC gibi üstel büyüme gösteren varlıklarda uzun vadeli fiyat eğilimlerini anlamak için yatırımcılar tarafından sıklıkla kullanılan bir metriktir. LGC, geçmişte BTC için önemli fiyat olaylarını tahmin etmede başarılı olmasıyla dikkat çekmeyi başardı.

Bir temyiz mahkemesinin SEC’in Grayscale Investments’ın Bitcoin ETF teklifini engelleme kararını bozmasının ardından, ilk coşku hızla azaldı. Bu da BTC fiyatında ve Grayscale’in Trust hisselerinde düşüşe yol açtı. Bir zamanlar ana akım yatırımcılar için kriptoya açılan bir kapı olarak görülen ve uzun zamandır beklenen ETF, özellikle BTC sürekli takaslarına olan açık ilginin durgun kalması nedeniyle ilgiyi sürdüremedi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?