Eylül 4, 2023

Bloomberg Analisti Bitcoin İçin Konuştu: Kırılma Yakın Ancak Bir Sorun Var!


Bitcoin (BTC), fiyatı hala göreceli bir kayıpla işlem gördüğü için bugün piyasa yapıcılarını etkilemiyor. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, önde gelen dijital para birimi %2,1 oranında düştü ve fiyatı 25.883,15 dolardan işlem görüyor. Bloomberg Intelligence’ın popüler kıdemli makro stratejisti Mike McGlone’un gözlemine göre, coin tek başına hareket etmiyor gibi görünüyor.

McGlone’a göre BTC, popüler Japon piyasa endekslerinden biri olan Nikkei 225 ile güçlü bir korelasyon sürdürüyor. Analist, endeksin Bitcoin’in performansının profilini çıkarmak için uygun bir rehber olarak hizmet edebileceğini ve bunun tersinin de geçerli olduğunu belirtti. X uygulamasında paylaşılan gönderiye göre, hem Bitcoin hem de Nikkei 225 bir süredir yönlü bir ilişki sürdürüyor.

Bu ilişkinin dezavantajı, belirttiği gibi, coinin fiyatındaki son düşüşün uzun vadede Nikkei 225 için bir bulaşmaya işaret edebileceğidir. Boğalar, yaklaşık 33 yıl sonra yeni bir zirveyi yeniden test eden endeks gibi ilgili bir başarıyı elde etmek için coinin etrafında toplanmayı seçebileceğinden, şu andaki ilişki BTC’nin lehine olmayabilir.

Bitcoin Destekçileri Kış Uykusunda

BTC’nin bu iddialı büyüme yolunu çizmesi mümkün olsa da, bu başarının uzun süre devam ettirilebilecek çok güçlü ve yönlü bazı tetikleyicilere ihtiyacı var. Bu tetikleyicilerden biri de kurumsal yatırımcılardan gelebilecek potansiyel bir birikim olarak somutlaşıyor.

Piyasa uzmanlarına göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde spot bir Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) ürününün potansiyel onayı, fiyattaki bu koşuyu tetiklemek için uzun bir yol kat edecektir.

Ancak aşılması gereken engel, ilgili teklifleri reddeden ve şu anda mevcut başvuruları onaylama kararlarını erteleyen ülkenin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) geri dönüşüdür. Bitcoin’in, yakında büyük bir kırılma potansiyeli ile birlikte, en yaygın kış uykusu aşamasında olduğuna karar verildi.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?