Şubat 1, 2023

Bitcoin Uzmanı Trend Değişimine Dikkat Çekti: Hazır Olun!

Kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) fiyatının 2019’dakine benzer patlayıcı bir ralliyle sonuçlanabilecek bir trend değişimine hazırlandığını düşünüyor.

YouTube kanalında yayınladığı yeni videoda görüşlerini aktaran Cowen, üç farklı teknik göstergenin Bitcoin için kritik bir seviyede birleştiğini belirtti.

Benjamin Cowen, 50 haftalık hareketli ortalamanın düşüş eğiliminde olduğunu ve 200 haftalık hareketli ortalamanın yükseliş eğiliminde olduğunu belirtti. Analist, her ikisinin de birbirine doğru hareket ettiğini belirtti. Bu iki hareketli ortalamanın BTC’nin son zamanlardaki en yüksek seviyesi olan 25.000 dolar civarında buluşması muhtemel.

50 haftalık ortalama düşmeye devam ediyor. 200 haftalık ortalama ise yükseliyor. Fiyatın da ona doğru ilerlediğini yani 25.200 dolarlık önceki yerel zirveye ilerlediğini görebiliriz. Şu anki yerel seviyenin de aynı yerde olduğu görüyoruz.

Bitcoin fiyat tahmini

Cowen, yakınsama noktasının, birçok kişi bu fiyatın direnç olarak hareket edeceğini tahmin etmesine rağmen, 6.000 dolar fiyat seviyesini aşan patlayıcı bir ralli gören 2019 koşullarına benzer olduğunu düşünüyor.

Bloomberg'in Efsanevi Strateji Bitcoin için Tarih ve Fiyat Verdi!

25.000 doları aşmanın bir mücadele olacağını hayal ediyorum. Bununla birlikte… burada 2019’da 6.000 doların kırılmasının uzun zaman alacağını söyleyen pek çok insan vardı. ‘Geri geleceğiz ve bunu kırmak sonsuza kadar sürecek’ dediler. Ancak işler böyle olmadı, kırılım çok hızlı oldu.

Cowen, Bitcoin rallisinin devamı için 25.000 dolar fiyat seviyesini yakından takip ettiğini belirtti.

25.000 dolar seviyesinin etrafında kalabalıklar var ve özellikle de %60’lık bir ralliden sonra… Eğer başarabilirsek %60’lık hareketin ne yaptığını görmeye bakın. Burada duracak mı? Yoksa 2019’daki gibi kırılır mı?

25.000 dolar, bence pek çok insanın Bitcoin’in bu seviyeyi kırıp kıramayacağını ve kırabilirse bu seviyenin ötesine ne kadar hızlı geçebileceğini görmek için baktığı bir seviye olacak. Eğer kıramazsa, 2015’teki gibi hemen geri mi dönecek?

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?