Şubat 21, 2023

Tartışmalı Analist Bitcoin Tahminini Verdi: Zirveye!

Nicel analist PlanB, önümüzdeki üç yıl içinde olabilecek Bitcoin fiyat tahminini paylaştı.

YouTube kanalında yeni bir video yayınlayan PlanB, Bitcoin fiyatının genellikle kıt malların fiyat tahmininde kullanılan “stok-akış oranını” tartıştı. Bu oran esasen dolaşımdaki BTC miktarının her yıl çıkarılan Bitcoin miktarına bölünmesiyle hesaplanmaktadır.

PlanB, biraz farklı varyasyonlara sahip iki stok-akış modelini paylaştı ve her iki modelin de bozulmadan sürdüğünü öne sürdü.

Analist, Bitcoin’in yaklaşık bir yıl içinde piyasaya girecek yeni arz miktarını azaltacak olan yarılanmasını, patlayıcı bir BTC boğa koşusunu tetikleyecek temel katalizör olarak tanımlıyor.

PlanB, stok-akış modellerinin her ikisinin de BTC’nin bir sonraki zirvesinin muhtemelen 100.000 ila 1.000.000 dolar aralığında olacağını gösterdiğini iddia etti.

“Önümüzdeki üç yıl için öngörüm, 2024 yarılanmasının yaklaştığı yönünde… ve yarılanma kıtlığı artırıyor ve Bitcoin fiyatını pompalıyor, tıpkı son üç yarılanmada olduğu gibi.

Bitcoin fiyat tahmini

Şu sarı kare her şeyin olduğu yer çünkü bunlar verdiğim 2025 aralıkları. Ve bant genişliğinin en alt sınırı olan 100.000 dolardan daha yüksek olacağını söyledim. Ama aslında, sanırım 100.000 ila 1 milyon dolar arasında olacak. Stoktan akışa modeli ise 500.000 doları işaret ediyor.

Analist, kendisini sık sık eleştiren insanlara da hak verdiğini belirterek tahminini sürdürdü. Analist bu aralık tahminlerinin çok geniş olduğunu, dolayısıyla kullanılmaz olduğunu iddia edenlere “oynaklığın” oldukça güçlü olduğunu belirtti.

PlanB, kısa vadede, şu anda izlediği temel ölçütün Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalaması olduğunu belirtti.

BTC geçen hafta hareketli ortalamanın üzerine çıktı, ancak o zamandan beri tekrar altına indi. Tarihsel olarak, uzun vadeli Bitcoin boğa koşuları BTC bu çizginin üzerine çıktıktan sonra tetiklenmiştir.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?