Ekim 26, 2022

Bitcoin Ralliyi Tetikledi: Analistler Çekimser!

Türev işlem analiz platformu Coinglass, paylaştığı verilerle dikkat çekti. 25 Ekim tarihinin verilerine göre Bitcoin öncülüğünde başlayan ralli 806,39 milyon dolarlık ‘long’ ve ‘short’ pozisyonu tasfiye etti.

Piyasanın gidişatının ‘aşağı’ yönlü olacağını tahmin eden ‘short trader’lar’ aniden gelişen rallinin kurbanı oldu. Coinglass verilerine göre 704,75 milyon dolarlık short pozisyon kısa süre içerisinde tasfiye edildi.

Ralliyi yanlış zamanda tahmin ‘long trader’lar’ da rallinin kurbanı oldu. Long bahsini yanlış zamanlayan trader’ların da kısa süre içerisinde 101,39 milyon dolarlık pozisyonu kısa sürede tasfiye edilmiş oldu.

Coinglass Bitcoin

Bitcoin’in 20.000 dolarlık seviyenin üzerine çıkması üzerinde analist Capo yatırımcılarını uyardı. Analiste göre bu ralli ‘büyük bir boğa tuzağı’ kurulumu.

Capo’ya göre, Bitcoin boğaları bir tuzağa düşürmeden önce 14.000 dolarlık hedefine gerilemek üzere bir ralli tetikledi.

“Bu düzeltmenin son zirvenin öncesinde gelmesi oldukça iyi. Tahminime göre bu hafta 21.000 dolara kadar bir son baskı görebiliriz. 27 Ekim ve 2 Kasım tarihleri önemli çünkü faizlerin açıklandığı iki tarihi temsil ediyor. Kasım ayının ortasında bir dip görebiliriz.”

Analist Capo BTC tahmini
Kaynak

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere analist Smart Contracter da Bitcoin rallisinin devamı öncesinde ani direncin ortadan kaldırılması gerektiğini düşünüyor.

“Ve 20.000 doların üzerine geri döndük. Bizi bu küçük aralığın dışında görmek güzel ama ne yazık ki hala çok daha geniş bir aralıktayız. Şimdi 20.500 doları temizlememiz gerekiyor, bu da muhtemelen bir meydan okuma olacak.”

Bitcoin Dolar grafiği analizi

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?