Ekim 25, 2022

Antik Ethereum Balinası Uyandı: 7 Yıldır Uykuda Olan ETH’ler Harekete Geçti!


Son güncellenme : 26.10.2022 - 00:58

Çok büyük miktarda Ethereum (ETH) içeren, uzun süredir hareketsiz olan bir cüzdan, birkaç yıl sonra etkinleştirildi. Kripto balina izleme platformu Whale Alert, toplam 200 ETH içeren adresin yedi yıl iki ay sonra etkinleştirildiğini bildirdi.

Whale Alert, cüzdandaki fonların Ethereum’un resmi lansmanından daha önce ortaya çıktığını kaydetti. ETH coin’leri o dönem kazıldığında, neredeyse hiçbir değeri yoktu. İlginç bir şekilde, kripto para birimi fiyatı yıllar içinde yükselirken, 200 ETH şimdi 282.115 dolar değerinde.

Adresin sahibi, Ethereum 4.800 dolar seviyelerinde işlem görürken son boğa koşusundan faydalanabilirdi. Bununla birlikte, cüzdandaki 200 Ethereum coin’i, mevcut 1.468 dolar ETH döviz kuruyla hala bir servet değerinde.

Ethereum balinası uyandı

Şu an için, adresin sahibi bilinmiyor ve fonların neden birkaç yıl hareketsiz kaldıktan sonra yeniden etkinleştirildiği belli değil. Bununla birlikte, bazı kripto yatırımcıları, sahibinin önümüzdeki günlerde kripto para biriminin büyük bir bölümünü satabileceğine inanıyor.

Ethereum İlk Değil

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, birçok yatırımcı kripto varlıklarını yıllarca uykuda bırakıyor. Bazen, bu eylemin arkasındaki mantık, varlığı fiyatı yükselene kadar elinde tutmaktır. Diğer zamanlarda, öngörülemeyen koşullar nedeniyle bir kripto adresi uykuda kalabilir.

Ancak bu durum daha önce de birçok kez yaşandı. Bu yılın başlarında, 12 yıldan uzun bir süre sonra 100 Bitcoin içeren hareketsiz bir adres yeniden etkinleştirildi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the crypto basic

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?