Sponsorlu İçerik
Ocak 24, 2024

Bitcoin Neden Düşüyor? Bitcoin Alternatifi Coinler Milyon Dolarlar Topluyor

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek riskli yatırımlardır yatırım kayıp riski bulunmaktadır, okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.

Bitcoin ETF’lerin onayı kripto piyasalarında uzun zamandır bekleniyordu. ETF’ler piyasaya sürüldükleri gün Bitcoin 49 bin 21 dolara yükseldi. Böylece, BlackRock Inc. ve Fidelity Investments gibi büyük oyuncular kripto yatırım arenasına katıldı.

Ancak Bitcoin’in bu heyecanı kısa sürdü. Bitcoin şu anda 39 bin dolar seviyesinden işlem görüyor. Majör kripto para birimi haftalık olarak yüzde 9.6 oranında, aylık ise yüzde 11.8 oranında bir düşüş gösteriyor. Piyasa türbülansının ardındaki faktörleri anlamak için gelin ayrıntılara bakalım.

Bitcoin’in Düşüşüne Ne Sebep Oluyor?

Bloomberg analistleri, Bitcoin’in son dönemde yaşadığı zorlukları daha yüksek faiz oranları, daha güçlü bir dolar isteği ve satış baskısının artması gibi finansal koşullara bağlıyor. Bu baskı, yatırımcıların Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) arbitrajlarını kapatması ve FTX iflas varlıklarının satılmasıyla daha da şiddetlendi.

Bitcoin artık borsada işlem gördüğünden, yatırımcılar, GBTC’lerini satmaya başladı ve kısa bir sürede 2 milyar dolardan fazla çıkış gözlendi. BlackRock ve Fidelity gibi şirketlerin çıkardığı yeni fonlara ise talep yüksek görünüyor. Bloomberg Intelligence’nin kıdemli ETF analisti Eric Balchunas’ın paylaşımına göre, ilk altı günde bu fonlara toplam 1,2 milyar dolarlık giriş sağlandı.

FTX’in, GBTC sahipliğini sıfıra indirdiği ve sattığı 22 milyon hissenin değerinin yaklaşık 1 milyar dolara yakın olduğu biliniyor. Teorik olarak FTX, artık önemli varlıklarını satmayı bitirdi. Fundstrat Global Advisors Dijital Varlık Stratejisi Başkanı Sean Farrell, bu satışların arz fazlasını hafifletebileceğine ve bunun da GBTC üzerindeki yoğun satış baskısını azaltabileceğine inanıyor.

Birçok analiste göre, ETF’nin ortaya çıkışı Bitcoin’e inananlar için iyi bir giriş noktası sağlayabilir. Ayrıca yaklaşan Bitcoin yarılanmasına ve beklenen faiz indirimine de dikkat çekiliyor. Şu an BTC’nin fiyatında gözlenen düşüşe rağmen bu gelişmeler, yakın gelecekte Bitcoin değirmenine su taşıyacak önemli makro faktörler olabilir.

Piyasalar Bitcoin’in son durumuyla ilgili olarak çalkalanırken Bitcoin alternatifi coinler milyon dolarlar toplamaya devam ediyor. Bitcoin ETF token satın alma ve Meme Kombat token satın alma seçenekleri yatırımcıların dikkatini çekiyor. Gelin, bu coinlerin özelliklerine bakalım.

Bitcoin ETF Token – ETF Onay Sürecini Yakından Takip Etmiş Yeni Token

Bitcoin ETF tokeni, Bitcoin ETF kabulünün heyecanını, benzersiz tokenomikler ve topluluk oluşturma ile birleştirdi. Ön satışını başarıyla sürdürüyor. Bitcoin gibi, Bitcoin ETF tokeninin arzı da sınırlı miktarda var. Bu da, deflasyonist yatırım arayanların ilgisini çekiyor.

Bitcoin ETF token, kullanıcılara pasif ödüller sunan bir staking mekanizmasına sahip. Bu sadece topluluk katılımını teşvik etmekle kalmıyor, aynı zamanda mevcut BTCETF arzını da azaltarak arz ve talep dengesini güçlendiriyor.

BTCETF token ödüllerinin dağıtımı, Ethereum (ETH) bloğu başına 119 BTCETF token oranında gerçekleşecek. Bu ödüller beş yıllık bir süre zarfında dağıtılacak ve havuzdaki hissenize ve yıllık getiri yüzdesine göre hesaplanacak.

Ayrıca, Jacob Bury ve Crypto Boy’un da aralarında bulunduğu birçok analist, BTCETF’de yükseliş beklentisini sürdürüyor. Bury, Bitcoin ile ilgili varlıkların çoğu zaman pazar liderlerinden daha iyi performans gösterdiğinden projeyi bir “Bitcoin alternatifi” olarak tanımlıyor. Bunun nedeni ise pazar boyutunun nispeten küçük olması ve tokenlerin kolayca stake edilebilmesi. Ek olarak, beş büyük Bitcoin ETF dönüm noktasında BTCETF arzının yüzde 5’i imha edilecek. Bu tarz bir yakma mekanizmasının projeye entegre edilmiş olması oldukça beğeniliyor.

Bitcoin ETF sadece bir finansal araç olmanın ötesinde bir kripto hareketi olarak da düşünülebilir.  Bu kripto hareketine katılmak için Bitcoin ETF token satın alma yeterli. Ayrıca projenin web sitesinde, en son Bitcoin ETF gelişmeleriyle ilgili her şeyi öğrenebileceğiniz haber bölümleri bile bulunuyor.

Meme Kombat, Uzun Vadeli Bir Proje Olma Niyeti İle Öne Çıkıyor

Ethereum blok zincirini temel alan bir meme token olan Meme Kombat, Ağustos 2023’teki ilk çıkışından bu yana büyük ilgi gördü ve başarılı ön satışlar arasına girdi.

Meme Kombat token satın alma, yapay zeka tarafından düzenlenen organize meme oyunlarına katılımı sağlıyor. Platform, token sahiplerinin MK tokenlerini dövüşlerde kullanmalarına olanak tanıyor. Oyuncular, tokenlerle savaşların sonucuna bahis oynayabilir ve özel büyük savaşlara katılarak ek ödüller kazanabilirler.

Meme Kombat’ın proje lideri Matt Whitemann, MK’yi yalnızca bir yatırım nesnesi olarak değil, aynı zamanda çok daha büyük ve etkileşimli bir topluluğun katılım unsuru olarak görüyor. Uzmanların Meme Kombat tahmini de buna paralel olarak olumlu.

Token ekonomiğine gelince, toplam token arzının yüzde 50’si ön satışa ayrılıyor. Bu, platform için hızlı bir başlangıç ​​sağladı. Token arzının diğer yüzde 30’u, ekosistemi dengeli ve heyecanlı tutmak için stake etme ve savaş ödüllerine ayrıldı. Ek olarak, toplam token arzının yüzde 10’u merkeziyetsiz bir borsadaki likidite havuzuna ayrılıyor. Geri kalan yüzde 10 topluluk ödülleri olarak hizmet edecek.

Meme Kombat, token stake etme yoluyla topluluk katılımını sağlamaya çalışan yenilikçi bir oyna-kazan projesi olarak biliniyor.

Meme Kombat token incelemek için tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir, okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.
Kaynak : meme kombat
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?