Kasım 28, 2022

Analist Tarih Verdi: Bitcoin Dip Fiyatı için Hazırlanın!

Analist Benjamin Cowen, Bitcoin fiyatının ne zaman bir dibe ulaşabileceğini araştırdığını açıkladı. Analist, tahminini güçlendirmek için BTC ayı piyasalarının tarihsel modellerini yakından inceliyor.

YouTube kanalında yayınladığı strateji oturmunda görüşlerini belirten Benjamin Cowen, Bitcoin fiyatının taban seviyeye ulaşıp ulaşmadığını inceledi. Analist, BTC fiyatının taban seviyesine ulaşmak için yeni düşük seviyelerin öncesinde bir dizi yüksek düşük yaptığı 2018’e benzer bir senaryo bekliyor.

“Şimdiye kadar 2022’De dibe vurma senaryosu kimsenin işine yaramadı. Bu yüzden yılın başında 2022’de dibe vurmaya yakınız gibisinden konularda kendinizi çok yormayın demiştik.

Ayı piyasasında olduğunuzda, biraz daha zaman verirsiniz ve daha aşağı gitme eğiliminde oluruz.

Burada da benzer bir model izleyecek olursak ortaya şu çıkıyor. 200 günlük basit hareketli ortalamayı tahmin edebiliriz, eğer mevcut yörüngesinde aşağı doğru devam ederse, nereye denk gelecek?”

Bitcoin fiyat tahmini

Benjamin Cowen, tarihsel karşılaştırmaya dayanarak, Bitcoin’in başka bir boğa piyasasına hazırlanmadan önce en düşük noktasına ulaştığı bu yılın 25 Aralık’ı civarında potansiyel bir kapitülasyon olayının meydana gelebileceğini düşünüyor.

“Aralık ayının sonlarında, Noel’e doğru, 25 Aralık, 26 Aralık, 27 Aralık, tatillerde bir yerde kesişeceğini görebilirsiniz.

Tam olarak nerede gerçekleşeceğini gerçekten söyleyemem. Ancak bu ayı piyasası bir yıldır devam ediyor ve tarihsel olarak da bir yıl sürme eğiliminde. 2014’te 14 ay, 2018’de ise 12 ay sürdü. Dolayısıyla zaman açısından tipik olarak diplerin ne zaman oluştuğunu tahmin edebiliriz. Şu an tam olarak o aralıkta yer alıyoruz.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere haber hazırlanırken Bitcoin 16,608 dolardan işlem görüyordu ve bu da gün içinde kısmi bir düşüş anlamına geliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?