Ocak 18, 2023

Bitcoin Korelasyonuna Dikkat Çeken Analist: Boğalar Güçleniyor!

Nicel analist Plan B, yaşanan son Bitcoin rallisinin birçok yatırımcının korktuğunun aksine bir boğa tuzağı olmadığını belirtti.

1,8 milyon takipçili Twitter hesabında paylaşım yapan Plan B, birçok göstergeye bağlı olarak yaşanan rallinin bir boğa tuzağı olduğu şeyin aslında boğa döngüsünün başlangıcı olduğunu öne sürdü.

“Açık olmam gerekirse Bitcoin’de yaşanna son yükselişin bir boğa tuzağı olduğunu düşünmüyorum. Yaşananlar bir boğa döngüsünün erken başlangıcı.”

Plan B, göreceli güç endeksinin (RSI) 2015 ve 2019 dönemlerinde görülen  düşük seviyelerde olmasına rağmen hareketlendiğini belirtti.

Bitcoin göreceli güç endeksi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu tahminiyle yetinmeyen analist, dip seviyelerin çoktan geldiğini düşünüyor. Plan B dip seviyesinin 15.500 dolar olduğunu bir kez daha belirtti. 2024’te gerçekleşecek olan halving ise arzı daraltarak fiyatı 32.000 dolar seviyesine yükseltecektir.

Plan B ayrıca S&P 500 endeksi ile Bitcoin arasındaki korelasyonunun, kripto varlığının tırmanmak için daha fazla yeri olduğunu gösterdiğini belirtti.

“BTC S&P’yi yakalamaya çalışıyor (S&P BTC fiyatını 54,000 dolar olabileceğini gösteriyor).”

BTC S&P'yi yakalamaya çalışıyor

“Bitcoin en başından beri S&P ve diğer varlıklar ile bir korelasyon kurdu. Aradaki fark S&P yükseldiğinde BTC’de daha çok etki etmesine yardımcı oluyordu.”

Bitcoin en başından beri S&P ve diğer varlıklar ile bir korelasyon kurdu

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?