Mart 20, 2023

Bitcoin Kahini Bir Kez Daha Konuştu: Kazanmak İstiyorsanız Buraya Bakın!

Bitcoin fiyatının 2022’deki dibi doğru bilen DonAlt isimli analist, zirve seviyelerle ilgili çarpıcı bir tahmin yaptı. Analiste göre önceki zirvelere ulaşmak için kırılması gereken bir ana “direnç” noktası var. İşte analistin dikkat çeken yorumu.

BTC tahminleriyle tanınan DonAlt, 24.000 dolarlık direni aştıktan sonra aylık zaman grafiğinin iyi göründüğünü belirtti. Analiste göre BTC 69.000 dolarlık zirveye ulaştığı döneme benzer bir performans gösterebilir.

Bitcoin çok uzun zamandır bu kadar iyi görünmemişti. Gerçekçi olalım. Grafiğe baktığımızda, aylık bazda tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana hiç yükseliş yaşamadık.

Her direnç görevini yaptı. Gerçekten de hiçbir sıçrama olmadı. Ve teknik olarak konuşursak, bu aylık direncin yani 24.000 dolar civarında üzerinde kapanırsa, bu aslında kopuşun teyidi olacaktır. Dolayısıyla ilk yükseliş sinyali olacaktır. Bunun bir süre daha devam edebileceğini düşünüyorum.

Genellikle aylık sinyaller bir ya da iki mumdan daha uzun sürer, ancak devam ederler… Sadece 35.000 dolar direnç diyeceğim ve sonra bu kırılırsa, yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesinden önce satmak isteyeceğinizi sanmıyorum.

Haftalık zaman dilimine bakıldığında DonAlt, Bitcoin‘in 27.000 dolara düzeltme yapmadan önce 33.000 dolara yaklaşarak 35.000 dolarlık direnci aşma girişimine zemin hazırlayabileceği bir senaryo öngörüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?