Şubat 3, 2023

Bitcoin Kahini Analist Tahminini Açıkladı!

Kasım ayında kripto para piyasasına yeniden katıldığı duyuran analist; Bitcoin, Ethereum ve Litecoin için yol haritasını paylaştı.

DonAlt takma adıyla tanınan analist, Bitcoin fiyatı için yukarı yönlü hedefinin 34.000 dolar olduğunu belirtti. Analiste göre bir düşüş olması halinde alt hedef 19.000 dolar civarında.

Çok fazla avantajınız var. Bence çok açgözlü olmadan aylık yukarı yönlü hedefi 34.000 dolar olarak belirleyin.

Tam tersi bir senaryoda 20.000 doların altında bir kapanış oldukça önemli. Bu da 18.000 dolardan 17.000 dolara kadar herhangi bir yerde olabilir.

DonAlt’a göre, Bitcoin 20.700 doların altında birkaç kez kapanırsa, yükseliş tezi geçersiz olacak.

“Tehlikeli bölge, bu bölgede çok fazla kapanış olursa, bence tehlikeli olmaya başlar. Bu bölge 20.700 dolar ile 19.300 dolar arasında. Bu bölgedeki herhangi bir şey beni tedirgin ediyor çünkü tüm tahminlerimi bozuyor.”

Ethereum fiyat tahmini de yapan DonAlt, ETH/BTC grafiğine dayanarak BTC’den daha iyi performans göstermesini bekliyor.

DonAlt’a göre, ETH/BTC’nin en son 2018’de ulaştığı 0,12 BTC civarındaki yüksek seviyelere ulaşması, mevcut ya da bir sonraki kripto rallisinin sonunu işaret edebilir.

Genel olarak, ETH/BTC’nin daha da yükseleceğini düşünüyorum, sadece ne zaman olacağı ile ilgili birkaç sorum var.

“ETH/BTC temelde en azından bu yüksek seviyelere doğru ilerliyor. Yani 0,12 BTC civarında. İşler her an değişebilir. Ve bence bu oldukça olası. Bence bu ralliyi ya da ne zaman gerçekleşeceğine bağlı olarak bir sonraki ralliyi sona erdirecek.”

Ethereum bu yazının yazıldığı sırada 0,07035241 BTC’den işlem görüyor. Bu da ortalama 1.656 dolar demek.

Son olarak Litecoin fiyat tahmini yapan analist, %30 yükselişten sonra bir geri çekilme ve yarılanma öncesi bir yükseliş bekliyor.

“Litecoin 100 doları aşarsa 130-140 gibi bir seviyeye çıkabilir. Ancak bu seviyeleri aşmak için 100 dolara geri dönmek ve yeniden yükselmesi gerekiyor. Bu da yarılanmaya yakın bir dönemde gerçekleşebilir.”

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?