Analist Boğa Piyasası için Gereken Seviyeyi Verdi!

Kripto piyasası, Federal Rezerv’in 1 Şubat 2023’te faiz oranını 25 baz puan artırmasından sonra bile etkilenmemiş görünüyordu. Ancak bugün genel kripto piyasası, lider kripto para birimi Bitcoin fiyatının son 24 saat içinde %1,5’ten fazla düştüğü hafif bir satış yaşadı. Bu durum diğer büyük altcoinler arasında Ethereum, Solana, Cardano ve XRP’yi de etkiledi.

Bitcoin, geçtiğimiz gün %1,86 düşüş gösterdi. Şu anda 23.424 dolardan işlem görüyor ve 23.000 dolarlık işlem seviyesini korumaya çalışıyor.

Bitcoin Boğaları Hareket Halinde

Bununla birlikte, Bitcoin boğaları hala kontrolleri elinde tutuyor ve bu Ocak 2023’te başladı. Bitcoin trader’ı ve Capriole Fund kurucusu Charles Edwards’ın düşüncesi de oldukça benzer. Trader, dalgalanmanın ortasında Bitcoin’in yeni döngüsel boğa piyasasına başladığına inanıyor. Bitcoin adreslerinin kar elde etme oranının %50’den %70’e yükseldiğini ve bunun da ileride bir dönüm noktasına işaret ettiğinin sinyallerini veriyor.

Bu arada, Bitcoin’in Korku ve Açgözlülük endeksine bakıldığında, gösterge Açgözlülüğe işaret ediyor. Bu da mevcut Bitcoin fiyatının çok yüksek olduğunu ve satış yapmak için iyi bir zaman olduğunu gösteriyor. Bu gerçekleşirse Bitcoin daha da geri çekilebilir.

Bununla birlikte, bir başka tanınmış kripto trader’ı ve analisti, Wolf of All Streets olarak da bilinen Scott Melker. Analist 25.212 doların Bitcoin için önemli bir seviye olduğuna inanıyor. Analiste göre, Bitcoin söz konusu seviyenin ötesine geçerse, bu 69.000 dolardan bu yana yaptığı yüksek ticaretin ilki olacak.

Bu nedenle, Bitcoin fiyatının ticaretini 23.000 dolar alanının üzerinde tutması ve bir sonraki önemli direnci olan 24.000 dolar seviyesini geçmesi çok önemli.

Kaynak : CoinPedia


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.