Ocak 12, 2023

CEO Heyecanlandırdı: Bitcoin için Yükseliş Kapıda!

Morgan Creek Capital CEO’su Mark Yusko, Bitcoin (BTC) ve diğer risk varlıklarının tıpkı 2000’lerin başındaki dot-com çöküşünden sonra teknoloji sektörü gibi geri döneceğinin sinyallerini verdi.

Kripto uzmanı Blockworks ile yaptığı yeni bir röportajda öncü kripto varlığın 2022’de çöktükten sonra Bitcoin’in bu yıl altından daha iyi performans göstermesinin muhtemel olduğunu belirtti.

Altın değerin nihai belirleyicisidir ama Bitcoin’in altından daha iyi bir yıl geçireceğini düşünüyorum.

Kritik ABD Verisi Öncesi Heyecanlandıran Bitcoin Tahmini

Mark Yusko, Bitcoin ve teknoloji hisseleri gibi riskli varlıklar için mevcut piyasa koşullarını 2000’lerin başındaki dot-com balonuyla karşılaştırdı. CEO, tıpkı o dönemde piyasaların sert bir şekilde toparlanmadan önce çökmesi ve duyarlılığın azalması gibi, benzer bir durumun yaşanmasının muhtemel olduğunu belirtti.

“Ben biraz yaşlı sayılırım. 2001, 2002 yıllarını yaşadım. Bu tam olarak 2001 ve 2002’de olanlara benziyor. Enron insanları dolandırdı. Tyco insanları dolandırdı. İnsanlar, ‘Ah, bu WorldCom. Asla bu internet şeyi olamayacaklar.

Yaşadığımız balonun 2000 yılı ile karşılaştırmalarına bakarsanız, hepsinin aynı olduğunu görürsünüz. NASDAQ yükseldi ve sonra %84 düştü. Peloton yükseldi ve düştü, Tesla yükseldi ve düştü. Her şey bu balon grafiğine benziyor.”

Sonra NASDAQ parabolik hale geldi. Şimdi 20 yıl sürdü ama süper parabolik oldu. 2000’deki zirveden çok daha yükseğe çıktı.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?