Kritik ABD Verisi Öncesi Heyecanlandıran Bitcoin Tahmini

Kripto boğaları 2023’ün ilk günlerinde harekete geçti ve fiyatları yükseltmeyi başardı. Bitcoin fiyatı birkaç düzeltme haricinde yılın başlangıcından bu yana “yeşil alanda” kalmayı başardı. Fiyatın 18.000 doların üzerine çıkmasıyla işler daha da iyiye giderken, beklentiler 20.000 dolarlık seviyenin üzerinde.

Birçok analist yükselişin birkaç ay daha sürebileceğine inanırken, bazı göstergeler hızla yaklaşan korkunç günlere işaret ediyor.

Peter Brandt, Bitcoin fiyatının bundan sonra sert bir yükseliş yaşamayabileceğine inanıyor. Yükselen bir konsolidasyonu sürdüren BTC fiyatı önümüzdeki günlerde yükselebilir ve 2023’ün sonları ile 2024’ün başlarında ATH seviyelerini yeniden test edebilir.

Bitcoin fiyat tahmini

Brandt, Bitcoin fiyatının X-gelişmelerini birçok kez takip ettiğine ve bu nedenle BTC’nin yaklaşan eğiliminin tahmin edilebilir olduğuna inanıyor. Aylarca süren uzun bir konsolidasyonun ardından gelen yükselişe atıfta bulunan analist, bunu bir sonraki zirveden önce %80’lik bir düzeltme izliyor yorumu yaptı. Dolayısıyla, bir sonraki ATH’nin çok yakın olabileceğine inanıyor. Analistin tahminine göre 2023’ün sonu ile 2024’ün başında daha yüksek seviyeler mümkün olabilir.

Bitcoin fiyatını doğrudan etkileyebilen ABD TÜFE verisi ise yakın zamanda açıklanacak. Aralık 2022’de oran %7,7’den %7,1’e gerilemişti. BTC ise tepki olarak yükseliş kaydetmişti. Oranın %6,5’e düşmesi beklenirken, BTC’nin 19.000 doların üstüne çıkması mümkün görünüyor. Eğer beklentiler tutmazsa ayılar piyasaya hakim olabilir.

Kaynak : CoinPedia


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.