Kasım 8, 2022

Bitcoin için Kritik Seviyeler Geldi: Ralli ya da Çöküş Gelebilir!

Ara seçimlerin gerçekleşmesiyle birlikte Bitcoin fiyatı daha oynak hale geldi. Piyasalarda önemli bir etki yaratabilecek ABD TÜFE verileri de 10 Kasım’da açıklanacak.

Bitcoin yaşanan son gelişmeler ışığındaki 21.000 doların altına geriledi. Boğalar için kritik bir destek seviyesi olan 21.000 dolar için savaş şimdiden başladı.

Yaşanan bu dalgalı fiyat hareketini Michael van de Poppe önemli seviyeleri vererek yorumladı. Analiste göre Bitcoin 21.500 dolara doğru hareket etmek istiyor. Bunu yapmak için de daha yüksek bir dip aradığını iddia etti.

“Bitcoin fiyat hareketinin devam etmesini görmek istediğim birkaç destek seviyesine birlikte bakalım. 20.500 dolar ve 20.300 dolar oldukça kritik. Bu seviyeler potansiyel ‘uzun pozisyonlar’ için önemli seviyeler.”

Bitcoin Direnç Seviyeleri Neler?

Bitcoin fiyat grafiği
BTC/USDT – Coinmarketcap

Bitcoin için 20.400 ile 20.500 dolar arasındaki seviyeler bir aydan uzun süredir ‘direnç olarak’ kaldı. Michael van de Poppe’de bu seviyelere dikkat çekti.

“Bu seviyeler oldukça kritik. Bu seviyeleri gerçekten sağlam hale getirirsek yatırımcı akışı da gelecektir. Sonuç olarak Bitcoin fiyatı 22.500 dolara doğru hareket edecektir. Elbette bu altcoin piyasasında da bir karşılık bulacak. Ancak belirttiğim gibi 20.400 dolarlık seviye çok kritik.”

Bitcoin daha yüksek bir dip seviye belirlerse 22.500 dolarlık seviyenin ardından 25.000 doları da deneyecektir. Ancak BTC fiyatını etkileyecek ABD TÜFE verileri de kritik bir detay. Bu nedenle yatırımcılar hem ara seçimleri hem de TÜFE verilerini dikkatli bir şekilde takip etmeli.

Koinfinans.com olarak kripto para dünyasını doğrudan veya dolaylı yoldan etkileyebilecek tüm gelişmeleri anında paylaşıyoruz.

Eğer veriler artış gösterirse Bitcoin bundan olumsuz etkilenecek. Ancak beklenenden düşük bir veri BTCve NASDAQ üzerinde olumlu etki yaratacaktır.

Haber hazırlanırken BTC son 24 saatte %4,53 düşüşle 19.795 dolardan işlem görüyordu. Fiyat son bir haftaya göre %0,16 gibi düşük bir değerle de olsa yeşil bölgede kalmaya devam ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.