FTT Token’daki Düşüş Bu Altcoin’e Sıçradı: Fiyat Çakıldı!

0
FTT Token'daki Düşüş Bu Altcoin'e Sıçradı: Fiyat Çakıldı!

ByBit’in yerel token’ı BitDAO (BIT), bugün %20 düşüş kaydetti. Düşüşün nedeni ise biraz şaşırtıcı ve ekosistem için pek de iyi bir gelişme değil. İşte yaşanan olayların detayları.

ByBit’in kurucu ortağı Ben Zhou, Alameda Research’ün BIT token’larını sattığını iddia etti. Zhou’ya göre yapılan anlaşma karşılığında BIT token’ların üç yıl boyunca satılması yasaktı. Alameda söz konusu iddialara 24 saat içerisinde yanıt vermezse topluluk karşılık olarak 3,362,315 FTT token boşaltabilir.

Topluluk, Alameda Research’ün 3 yıllık taahhüdün parçası olarak depolanan BIT token’lara ilişkin on-chain veriler talep etti. Hareket, Bybit kurucu ortağı Ben Zhou’nun Alameda’yı BitDAO (BIT) token’larını satmakla suçlamasının ardından geldi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Bybit’in borsa token’ı BIT, bir saat içinde aniden %20 değer kaybetti. Alameda Research, 2021’de 100 milyon BIT aldı ve bunu bir FTX değişim adresine gönderdi. Bu arada, BitDAO topluluğunun BitDAO Hazinesinde 3.362.315 FTT token’ı tutuyor. Her iki taraf da 3 yıl içinde token satmamayı taahhüt etti. Alameda’nın elinde bulundurulan token’ların değeri ise şu an 30 milyon dolar. Şirketin tüm genel görünümü dikkate alındığında bu tutar pek de yüksek değil.

Nitekim Alameda CEO’su Caroline Ellison, firmanın bu satışla alakası olmadığını söyledi. Ayrıca kanıtı Bybit’in kurucu ortağı Ben Zhou ile paylaşacağına söz verdi.

BIT token fiyatındaki düşüş

Lookonchain, on-chain verilerin Alameda’nın 3 saat önce 1,6 milyon dolar değerinde 4.637.839 BIT’yi FTX’e aktardığını belirtti. FTX cüzdanı şu anda FTX sıcak cüzdanında 97 milyon BIT tutuyor. Sonuç olarak, Alameda Research tarafından taahhüt edilen 100 milyondan az bir tutar.

FTX Token (FTT) ve BitDAO (BIT) %20 Değer Kaybetti

FTX Token (FTT), balinalar ve yatırımcıların satış baskısıyla %25’ten fazla değer kaybetti. Binance CEO’su daha önce önümüzdeki birkaç ay içinde tüm FTT tokenlerini sattığını duyurdu. FTX’te bir likidite sorununu tetikledi, ancak kurucu Sam Bankman-Fried, para yatırma ve çekme işlemlerinin sorunsuz çalıştığını söyledi. FTT fiyatı bugün 15.56 dolara düştü.

BitDAO (BIT) fiyatı da yaklaşık %20 düşerek 0,30 dolara geriledi. Token şimdi en düşük seviyeden toparlandı, ancak son 24 saatte hala %9 düşüş kaydetti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın