Kasım 8, 2022

FTT Token’daki Düşüş Bu Altcoin’e Sıçradı: Fiyat Çakıldı!


ByBit’in yerel token’ı BitDAO (BIT), bugün %20 düşüş kaydetti. Düşüşün nedeni ise biraz şaşırtıcı ve ekosistem için pek de iyi bir gelişme değil. İşte yaşanan olayların detayları.

ByBit’in kurucu ortağı Ben Zhou, Alameda Research’ün BIT token’larını sattığını iddia etti. Zhou’ya göre yapılan anlaşma karşılığında BIT token’ların üç yıl boyunca satılması yasaktı. Alameda söz konusu iddialara 24 saat içerisinde yanıt vermezse topluluk karşılık olarak 3,362,315 FTT token boşaltabilir.

Topluluk, Alameda Research’ün 3 yıllık taahhüdün parçası olarak depolanan BIT token’lara ilişkin on-chain veriler talep etti. Hareket, Bybit kurucu ortağı Ben Zhou’nun Alameda’yı BitDAO (BIT) token’larını satmakla suçlamasının ardından geldi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Bybit’in borsa token’ı BIT, bir saat içinde aniden %20 değer kaybetti. Alameda Research, 2021’de 100 milyon BIT aldı ve bunu bir FTX değişim adresine gönderdi. Bu arada, BitDAO topluluğunun BitDAO Hazinesinde 3.362.315 FTT token’ı tutuyor. Her iki taraf da 3 yıl içinde token satmamayı taahhüt etti. Alameda’nın elinde bulundurulan token’ların değeri ise şu an 30 milyon dolar. Şirketin tüm genel görünümü dikkate alındığında bu tutar pek de yüksek değil.

Nitekim Alameda CEO’su Caroline Ellison, firmanın bu satışla alakası olmadığını söyledi. Ayrıca kanıtı Bybit’in kurucu ortağı Ben Zhou ile paylaşacağına söz verdi.

BIT token fiyatındaki düşüş

Lookonchain, on-chain verilerin Alameda’nın 3 saat önce 1,6 milyon dolar değerinde 4.637.839 BIT’yi FTX’e aktardığını belirtti. FTX cüzdanı şu anda FTX sıcak cüzdanında 97 milyon BIT tutuyor. Sonuç olarak, Alameda Research tarafından taahhüt edilen 100 milyondan az bir tutar.

FTX Token (FTT) ve BitDAO (BIT) %20 Değer Kaybetti

FTX Token (FTT), balinalar ve yatırımcıların satış baskısıyla %25’ten fazla değer kaybetti. Binance CEO’su daha önce önümüzdeki birkaç ay içinde tüm FTT tokenlerini sattığını duyurdu. FTX’te bir likidite sorununu tetikledi, ancak kurucu Sam Bankman-Fried, para yatırma ve çekme işlemlerinin sorunsuz çalıştığını söyledi. FTT fiyatı bugün 15.56 dolara düştü.

BitDAO (BIT) fiyatı da yaklaşık %20 düşerek 0,30 dolara geriledi. Token şimdi en düşük seviyeden toparlandı, ancak son 24 saatte hala %9 düşüş kaydetti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?