Kırılma Yolda Diyen Analist: “Bitcoin için Kemerlerinizi Bağlayın!”

2021 Bitcoin çöküşünü bilmesiyle popülerleşen analist Dave the Wave, BTC’nin “uzun vadeli direnç diyagonalini” kıracağına inanıyor. Analist, önümüzdeki bir ya da iki ay içinde gerçekleşecek teknik bir hareketin bu direnci kırmak için yeterli olacağına inanıyor.

Dave the Wave analizleri Dave the Wave ayrıca takipçilerine Bitcoin’in haftalık Gauss kanalının altında geçirdiği süreye dikkat etmelerini belirtti.

Gauss kanalları, fiyat tepe ve diplerini belirlemek için kullanılabilen momentum göstergelerinden birisidir.

“BTC fiyatının haftalık Gauss kanalının altında kaldığı süreler. Burada çok ciddi bir şey yok…”

Bitcoin fiyatı haber hazırlanırken 17.195 dolardan işlem görüyordu. Piyasa değerine göre lider kripto para, geçtiğimiz hafta yaklaşık %3 artış kaydetti. Bitcoin, Kasım 2021’de ulaştığı 69.000 doların üzerindeki zirvesinden %75 daha düşük fiyattan işlem görüyor.

Dave the Wave Aralık ayının sonuna doğru logaritmik büyüme eğrisi (LGC) modelinin Bitcoin’in Ocak 2025’e kadar 160.000 dolara yükselebileceği tahmini paylaşmıştı.

“Dört yıldır zamanın testine dayanan LGC’ye dayanarak bir tahmin yapmak istiyorum. Bitcoin önümüzdeki birkaç yıl içinde kolayca 10 kat değer kazanabilir.”

LGC modeli, analistin değişen makroekonomik koşulların ortasında Bitcoin’in döngüsel olarak en yüksek ve en düşük seviyelerini tahmin etme modellerinden birisi olarak da biliniyor.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.