Analist Bitcoin Tahminini Verdi: “Her Şeye Hazırlıklı Olun!”

2022 yılında yaşanan Bitcoin çöküşünü doğru tahmin eden analist Capo yeni görüşlerini aktardı. Capo’ya göre piyasalarda yaşanan son ralli muhtemelen bir “boğa tuzağından” ibaret. İşte analistin dikkat çeken yorumu.

Doğru tahminleriyle ün salan Capo, 17.000 doların üzerine çıkmasına rağmen Bitcoin fiyatında bir düzeltme öngörüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC’nin 17.000 dolarlık seviyeyi aşmasını takiben birçok altcoin fiyatı da ralli yaptı. Ancak Capo, Bitcoin fiyatının 20.000 doların hemen altındaki bir direnç seviyesine doğru ilerlediğinin altını çizdi. Analiste göre BTC muhtemelen başka bir düşüşle karşı karşıya kalabilir. Analistin düşüş tahmini 12.000 dolarlık seviyelerde yer alıyor. Bu da ortalama %30’dan fazla bir düşüş anlamına geliyor.

Resme biraz daha uzaktan bakın. Sonra kendinize şu soruyu sorun. “Neden bu seviyeden alıyorum?” Düşüş trendinin başından beri altcoin’lerin rastgele pompalandığını görebilirsiniz. Siz de tam bu nedenden treni kaçırmak istemiyorsunuz. Bunun bir dip olduğunu düşünüyor olabilirsiniz ancak yükseliş teyidi gelmedi.

Sadece izleyin. Her şey gözünüzün önünde gerçekleşiyor. Ayı piyasası eğilimi sapasağlam duruyor. Şu an kırık birkaç destek destek ediliyor. Bunu daha önce de gördük. ALMIYORUM!”

Analist Capo tahminleri

Capo ayrıca kripto piyasalarıyla sıkı bir korelasyona sahip olan S&P 500 (SPX) için de derin bir düşüş öngörüyor. SPX’in yükselişe geçmeden önce Şubat ayında 3.180 dolara kadar düşeceğini tahmin ediyor. Bu yazının yazıldığı sırada SPX 3,940 puandaydı.

Bitcoin fiyat tahmini

Capo düşüş eğiliminde olsa da, diğer bir analist Kaleo, piyasa rallisinin daha yeni başladığını düşünüyor.

Ethereum fiyatını baz alan Kaleo, 1.400 dolarlık seviyeye doğru yükseliş öngörüyor. ETH haber hazırlanırken 1.340 dolar civarında işlem görüyordu.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.