Mart 15, 2024

Bitcoin Fiyatındaki Düşüş Ralli Beklentilerini Kırdı: İşte Son 24 Saatte Yaşananlar!

Kripto piyasasındaki yükseliş, Bitcoin fiyatının %8 düşerek 67.345 dolara ulaşmasıyla sona erdi. Ancak genel kripto piyasası son 24 saat içinde 200 milyar dolardan fazla değer kaybetti. Bu satış baskısı, ABD’nin beklenenden daha yüksek ÜFE enflasyon verilerini açıklamasıyla ortaya çıktı.

Son işlemlerde Bitcoin’in değeri 68.000 dolar seviyesinin altına düşerek 67.788 dolara geriledi ve Binance verilerine göre son 24 saat içinde %7,53’lük bir düşüş yaşadı. Eş zamanlı olarak Coinglass verileri, aynı zaman dilimi içerisinde gerçekleşen likidasyonların toplamının 576 milyon doları aştığını ve uzun pozisyonların likidasyonunun 448 milyon dolarlık bir kısmını oluşturduğunu gösteriyor. Bu geniş kapsamlı likidasyon faaliyeti 167.000 kişiyi etkiledi.

Kripto Para Piyasasında Kan Kaybı: Düşüşlerin Nedeni Ne, Devam Edecek mi?

Santiment’e göre, Bitcoin’in fiyatı son üç günde ikinci kez 70.000 doların altına düştü. On-chain işlem hacmi analizi, ağdaki artan aktiviteyi vurgulamaktadır. Ancak sahiplerin bir kez daha azalmaya başlaması, olumlu bir işaret olarak kabul ediliyor ve bu, gerekli bir düzeltme aşamasına işaret ediyor.

Santiment Bitcoin Verilerine Neye İşaret Ediyor?

Santiment verileri ayrıca son haftalarda balina birikimine işaret etmektedir. Bitcoin’deki önemli paydaşlar, son beş haftada piyasa değerindeki artışta önemli bir rol oynadı. 10 ila 10.000 BTC tutan cüzdanlar, 4 Şubat’tan bu yana 154,16 bin coin biriktirerek toplam arzın yaklaşık %0,665’ini oluşturdu. Bu varlıkların değeri şu anda 10,9 milyar doları aşmaktadır.

Kripto analisti CrediBULL Crypto, mevcut piyasa dinamiklerine ilişkin değerlendirmesinde, beklenen yukarı yönlü ivmenin gerçekleşmediğini ve potansiyel bir düşüş eğiliminin ortaya çıktığını belirtiyor. CrediBULL Crypto, fiyatlardaki son düşüşün piyasada biriken Açık Faiz’in azalmasıyla sonuçlandığını belirtiyor. Ancak, bu düşüşe rağmen analist, fiyatta daha fazla aşağı yönlü hareket için hala yer olduğunu ve varsayılan bir “taban çizgisine” ulaşmadan önce bu hareketin devam edebileceğini öne sürüyor. CrediBULL Crypto, potansiyel bir destek seviyesi olarak “yeşil bölge”yi 63.000 ila 64.000 dolar arasında gösteriyor.

Analiste göre, bu belirlenen aralık, potansiyel olarak kalan OI birikiminin tamamen ortadan kaldırılmasıyla aynı zamana denk gelen, fiyatta bir sıçrama veya tersine dönüşün meydana gelebileceği mantıklı bir alan sunuyor.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?