Mart 15, 2024

Kripto Para Piyasasında Kan Kaybı: Düşüşlerin Nedeni Ne, Devam Edecek mi?

Kripto para piyasının değeri son 24 saat içinde %6’nın üzerinde düşüşle 2,7 trilyon dolara geriledi. Bitcoin fiyatındaki düşüş altcoin piyasasında da kayda değer bir satışa yol açtı. Sonuç olarak, 531 milyon dolardan fazlası long trader’lar ouşmak üzere, toplamda 666 milyon doların üzerinde pozisyonun likitide oldu.

Kripto para piyasasındaki bu sert satış, çoğu kısa vadeli yatırımcının stabilcoin’lere geri döndüğünü ortaya koydu. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere son piyasa verilerine göre, Tether (USDT) yaklaşık 112,7 milyar dolarlık 24 saatlik bir işlem hacmi kaydetti. Bu da Bitcoin ve Ethereum’un toplamından daha yüksek bir sayıyı temsil ediyor.

Kripto para piyasasında ilk kez, Bitcoin fiyatı yarılanmadan önce tüm zamanların en yüksek seviyesini geçti. ABD’de yakın zamanda onaylanan spot BTC ETF’leriyle artan talep,  yükseliş eğilimini büyük ölçüde etkiledi.

Bununla birlikte, yarılanma rallisi başlamadan önce sağlıklı bir piyasa düzeltme ihtimali zaten yüksekti. Popüler bir kripto para analisti olan Kaptan Faibik’in Bitcoin analizine göre, Bitcoin fiyatının yeni ATH için toparlanmadan önce önümüzdeki günlerde 60.000 dolara doğru düşmesi muhtemel görünüyor.

Geçtiğimiz birkaç hafta, Ethereum Dencun yükseltmesinin ardından altcoin piyasasında yoğun spekülasyonlar gerçekleşti. Ana ağda etkinleştirilen yükseltme, “haberi sat” olayına dönüşerek fiyatı düşürdü.

Bununla birlikte, kripto paralardaki düzeltmenin uzun vadeli yatırımcılar için bir fırsat olarak görülüyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?