Şubat 21, 2023

Bitcoin Fiyatı Reddedildi: Sıradaki Hamle Ne Yöne Olacak?

Bitcoin 21 Şubat’ta altı ayın en yüksek seviyesine ulaşırken, 25.000 doları kırmak için yaptığı son hamlede başarısız oldu.

Bitcoin fiyat tahmini

Wall Street Öncesi Bitcoin Oldukça Gergin

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere TradingView’in BTC/USD verilerine göre fiyat 25.250 dolara kadar yükseldi. Daha sonra saatlik zaman dilimlerinde sert bir şekilde reddedilen fiyat 24.750 doların altına geri döndü ve hafta sonu boyunca yerinde bir işlem aralığını korudu.

Wall Street‘in 20 Şubat’ta tatile girmesiyle Bitcoin, likiditenin azaldığı ve hem aşağı hem de yukarı yönlü dalgalı hareket riskinin arttığı üç günlük “mesai dışı” ticaretle karşı karşıya kaldı.

Coinglass’ın verilerine göre, bir önceki haftanın en yüksek seviyelerini aşma çabaları pek uzun sürmedi. Sonuç olarak hem long hem de short işlem açan trader’ların tasfiyesiyle sonuçlandı.

BTC teknik analiz

Material Indicator ise borsalardaki balinaların kitlesel alım ve satım likiditesiyle piyasayı hareketlendirmeye çalıştığını gösteriyor. Bu da piyasada anlık olarak volatiliteler yaratıyor.

Popüler trader Daan Crypto Trades, “BTC/USDT çiftinde 24,800-25,300 dolar arasında 2500 BTC satış emri yığıldı,” yorumu yaptı.

Bunun üç nedeni olabilir: 1. Gerçek satış emirleri. 2. Emirleri çekmeden veya daha sonra satın almadan önce emirleri doldurmak için fiyatı bastırma emirleri. 3. Fiyatı aşağı çekmek için verilen emirler.

Bitcoin analiz verileri

Crypto Tony de direncin aşılması potansiyeli konusunda aynı şekilde temkinli.

Burada bir kez daha 25.000 doları taşlıyoruz, ancak soru bu direnç bölgesinin üzerinde mi kalacağız yoksa sapıp geri mi geleceğiz?

On-chain analiz platformu CryptoQuant‘a katkıda bulunan Venturefounder, mevcut bir teori üzerinde yaptığı güncellemede, Bitcoin için yukarı doğru devam etmeden önce daha düşük seviyelerin yeniden test edileceğini öngördü.

BTC/USD’nin sırasıyla Nisan ve Kasım aylarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı 2021 ortasındaki piyasa koşullarına dayandırdı.

25.000 BTC, Temmuz 2021’de 31.000 dolara çok benziyor. Bitcoin bir ‘Fakeout’ ile bunun üzerine çıkabilir, ancak konsolidasyondan önce muhtemelen daha düşük desteği yeniden test edecek ve yükseliş trendine devam edecektir.

bitcoin teknik analiz

Venturefounder, makroekonomik olayların Bitcoin ve kriptoyu daha geniş çapta zayıflatabileceği konusunda uyardı.

Kaynak : CoinTelegraph
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?