Kasım 8, 2022

Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor? İşte Güncel Durum


Son güncellenme : 08.11.2022 - 10:00

Bitcoin fiyatı bir süredir yönünü belirlemekte yine zorlanmaya başlamıştı. Buna karşın yakın zamanda 20.000 dolarlık psikolojik seviyenin altına geriledi. Şu an 19.600 dolar civarında işlem görüyor olsa da en düşük 19.448 dolara kadar geriledi. Peki Bitcoin fiyatı neden düşüyor?

Bitcoin fiyatı neden düşüyor?

Kripto para veri sağlayıcısı Coinglass, yalnızca son bir saat içerisinde 112,83 milyon dolarlık pozisyonun tasfiye edildiğini açıkladı. Long pozisyonlar, tasfiye edilen pozisyonların %94,94’ünü oluşturuyor.

Yaşanan düşüş, muhtemelen Binance ile olan son tartışması ışığında FTX’in yarattığı ‘belirsiz’ havadan kaynaklanmış olabilir.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Binance ile FTX arasında bir gerilim yaşandı. Binance yetkilisi Yi He herhangi bir savaş olmadığını belirtmiş olsa da tarafların arası oldukça gergin durumda.

Yaşanan bu gelişmeyi takiben FTT token fiyatı %28,91 oranında sert bir gerileme kaydetti. Bu düşüş %15’lik kısmı ise bir saatten kısa sürede geldi.

Blockchain analitik platformu PeckShield’e göre, bir balina FTX borsasından 284 milyon dolar değerinde kripto para çekti. Bu durum da yatırımcılar arasındaki paniği arttırdı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, şirketin tüm FTT token’larını satmaya karar verdiğini açıklayarak piyasayı şok etti. Bu, FTX ile yakından bağlantılı bir firma olan Alameda Research’ün mali sıkıntılar yaşadığına dair söylentilerin hemen ardından geldi.

Ancak Bankman-Fried, yanlış söylentileri yatıştırmak amacıyla şirketin varlıklarının “iyi” olduğunu açıkladı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?