Binance ve FTX Arasında Savaş mı Var?

Binance‘in kurucu ortağı ve müşteri hizmetleri sorumlusu Yi He önemli bir açıklamada bulundu. He, Binance ve FTX arasında bir savaş olmadığını iddia etti. İşte dikkat çeken açıklamadan önemli detaylar.

Twitter hesabında paylaşım yapan Yi He şu sözleri sarf etti.

“Binance Labs’deki ‘portföy yönetimi ekibi’, izlediğimiz risk kontrol metriklerine dayanarak FTX Token (FTT) satışı kararı aldı.”

Nitekim Yi He’ye göre alınan bu kararın kamuya açıklanması Binance Labs’in şeffaflığının bir parçası. Bu şeffaflığın ise topluluğun talep ettiği bir değer olduğunun altını çizdi.

“Vurgulamak istediğimiz nokta, bir token tutma veya satma kararının kişinin aldığı risk ve kararına bağlı olduğudur” sözüyle yorumunu genişletti. “FTT’yi satma kararımız tamamen yatırımla ilgili bir çıkış kararıdır, “savaş”la hiçbir ilgisi yok. Sonuç olarak işleri dramatik hale getirme niyetimiz yok.”

Yorumlar, CEO Changpeng “CZ” Zhao’nun Binance’in elindeki FTX FTT borsa token’ını satmaya başlayacağını duyurmasının ardından geldi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere basında yer alan haberlerde FTX ve ilişkili Alameda Research hakkında ortaya çıkan haberler büyük bir panik yaratmıştı. CZ, her iki şirketin gidişatı hakkında bir yorum yapmıştı. Bu yorumlar ise büyük bir spekülasyonun parçası olmuştu. Spekülasyonlar sonuç olarak FTX’ten büyük miktarda stabilcoin çıkışı tespit edildi.

Binance ve FTX karşı karşıya mı?

Bankman-Fried, “Bir rakip yanlış söylentilerle peşimize düşmeye çalışıyor” yorumu yaptı. “FTX iyi durumda. Varlıklar iyi durumda. FTX’in tüm müşteri varlıklarını karşılamaya yetecek kadarı var. Müşteri varlıklarına (hazinelere bile) yatırım yapmıyoruz. Tüm para çekme işlemlerini gerçekleştirdik ve işlemeye devam edeceğiz.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Block


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.