Mart 3, 2023

Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor? İşte Tüm Bilinenler!

Bitcoin fiyatı son 24 saatte düşüş kaydetmeye başladı ve ortalamada %6’ya yakın değer kaybetti. Bugün erken saatlerde Bitstamp borsası gün içi en düşüş seviyesinin 22.000 dolar olarak kaydetti. Bu da son iki haftanın en düşük seviyesini temsil etmektedir. Peki düşüşün arkasındaki neden ne? İşte bilinen tüm detaylar.

Bitcoin fiyatı neden düşüyor

Bitcoin cephesinde gelen satışların asıl nedeninin Silvergate ile ilgili haberler olması mümkün. Çünkü satışlar ve çöküş haberleri arasında bir bağlantı görünüyor. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere banka 10-K isimli raporunu yayınlamakta gecikeceğini açıklamış ve korkuyu tetiklemişti.

Çöküş mü Geliyor? Kripto Bankası Yatırımcıları Korkuttu!

Son verilere göre bankanın hisse senedi fiyatı ortalama %50 düşüş kaydetti. Coinbase, Bitstamp, Circle ve Paxos gibi kripto para müşterilerinin birçoğu bağlarını koparma konusunda duyurular yaptı.

Bitcoin Fiyatı Düşme Riskiyle Karşı Karşıya

Nitekim yaşanan tüm olumsuz gelişmeler sürerken Silvergate’in banka düzenleyicileri ve ABD Adalet Bakanlığı tarafından birtakım soruşturmalara maruz kalması mümkün. Yaşanan gelişmeler Bitcoin fiyatını da etkileme riskine sahip.

Coinglass verilerine göre, son 24 saat içinde toplam 210,14 milyon dolarlık kripto likidasyonu gerçekleşti. Sonuç olarak long pozisyonlar toplamın %96,78’ini oluşturdu. Binance 73,75 milyon dolarla en yüksek likidasyon miktarına sahip olurken, onu 71,21 milyon dolarla OKX ve 26,41 milyon dolarla Huobi izledi. Uzun pozisyonlar da bu borsalardaki likidasyonlara hakim oldu ve uzun pozisyonlar Binance’te %95,97, OKX’te %99,33 ve Huobi’de %98,42’yi oluşturdu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?