Ocak 10, 2024

Bitcoin ETF Onayının Sahte Çıkması Sonrası İzlemeniz Gereken Beş Altcoin!


Son güncellenme : 10.01.2024 - 21:36

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Bitcoin ETF‘sini onaylayacağına ilişkin beklentiler bir hayli yüksekti. Bugün erken saatlerde SEC hesabından atılan bir tweet ise beklenen haberi içeriyordu; SEC, ETF onayını resmen vermişti. Topluluk bu haberi sevinçle karşılarken beklenmedik bir gelişme oldu ve SEC Başkanı Gary Gensler resmi hesabın saldırıya uğradığını ve herhangi bir ETF onayının verilmediğini belirtti. Ancak topluluk bu durumu fırsata çevirerek gözünü bu beş altcoin fiyatına dikti.

SEC Bitcoin ETF Başvurularını Onayladı: Sonrasında Yalanladı

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Santiment’in verilerine göre, piyasa Bitcoin ETF onayına ilişkin duyurunun sahte olduğunun anlaşılmasının ardından birkaç altcoin’e doğru hareket etmiş gibi görünüyordu. Sahte duyurunun ardından BTC Fiyatı 47.900 doları görürken, hızla 45.500 dolara kadar geriledi. Bu süreçte 140 milyon doların üzerinde pozisyon tasfiye edildi.

Ancak, fiyat düşüşü önde gelen altcoin‘lerden Ethereum (ETH), HEX, AAVE, Lido DAO (LDO) ve PEPE’de görülmedi. Veriler, Bitcoin fiyatının %3 oranında düşmesine rağmen bu altcoin fiyatlarındaki yükselişin devam ettiğini gösterdi.

Bitcoin ETF Onayının Sahte Olduğunun Anlaşmasılmasının Ardından Bu Altcoin Fiyatları Arttı

Piyasa değeri açısından ikinci sırada yer alan Ethereum, son 24 saate kıyasla %3,35’lik bir artışla direnç gösterirken, Lido DAO Fiyatı (LDO) aynı dönemde %19 oranında güçlü bir artış kaydetti. Ancak bu rallinin temel nedeni ve devam edip etmeyeceği belirsizliğini koruyor. Bununla birlikte, tarihsel olarak Bitcoin için sürekli bir boğa koşusunu genellikle altcoinlere önemli bir fon akışının izlediği gözlemlenmiştir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?