Ocak 10, 2024

SEC Bitcoin ETF Başvurularını Onayladı: Sonrasında Yalanladı


Son güncellenme : 10.01.2024 - 21:42

SON DAKİKA: SEC Başkanı Gary Gensler X hesabının saldırıya uğradığını ve SEC’in herhangi bir Bitcoin ETF onayı vermediğini duyurdu. Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. 

Kripto para piyasasının uzun zamandır beklediği haber nihayet geldi. SEC, uzun süredir beklenen spot Bitcoin ETF onayını resmi SEC X hesabından duyurmuştu. Bu gelişme özellikle kurumsal yatırımcıların maruziyetini arttıracak kritik aşamalardan biri olarak da yorumlanıyordu. SEC, listede yer alan ETF başvurularının tamamını onaylandığı aktarılmıştı.

Resmi hesabın onay geldiği belirtilen sonrasında hesabın hacklendiği söylenip silinen gönderi:

SEC Bitcoin ETF onayı resmi X hesabı duyurusu.

https://twitter.com/SECGov/status/1744829327294837236

Listede yer alan şirketler: VanEck, Bitwise, Fidelity, Franklin, Valkyrie, Hashdex, ArkInvest, Grayscale, BlackRock, WisdomTree, Invesco Galaxy.

beklenen bitcoin etf başvuruları nihayet onaylandı

Bitcoin ETF’si için ilk başvuru Winklevoss kardeşler tarafından 2013 yılında, BTC 100 doların altında işlem görürken yapıldı ve bunu takiben Gemini borsası aynı aynı kardeşler tarafından kuruldu. Bu gelişmeyi takiben Ark Invest ve Grayscale gibi birçok şirketin girişimi daha oldu ancak herhangi bir onay veya onay ihtimali dahi doğmadı.

SEC’in uzun yıllar boyunca Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara karşı tavrı ETF başta olmak üzere birçok sektörel gelişmenin önünde engel olarak durmaya devam ediyor.

Tüm bunlar, geçtiğimiz yıl dünyanın en etkili finans şirketlerinden biri olan BlackRock’ın Bitcoin ETF planlarını ilerletmeye karar vermesiyle değişmeye başladı. Bugün ise SEC beklenen onayı tüm başvuru sahipleri için kabul ettiği duyuruldu sonrasında hesabın hacklendiği ve onayın verilmediğini SEC başkanı Gary Gensler açıkladı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?