Bitcoin ETF Haberi O Meme Coin’e Yaradı: İşte Yükselişin Detayları!


Popüler meme coin’lerden biri olan PEPE, son 24 saat içinde %23 oranında yükselerek dikkat çekti. Bu artış, ABD’de ilk Bİtcoin ETF onayının ardından yükselişe geçen meme coin’lere benzer bir hamleyle bir arada geldi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Çarşamba günü, on yıldan uzun bir süredir böyle bir ürünü piyasaya sürmeye çalışan kripto para piyasasını mutlu edecek gelişmeyi duyurmuş ve spot bazlı ETF’leri resmen kabul etmişti.

Son Dakika: SEC, Bitcoin ETF'lerini Onayladığını Resmen Duyurdu, İşte Son Gelişmeler!

Onay haberinin duyurulmasından kısa bir süre sonra Bitcoin 47.000 dolarıı aşarken, tüm kripto para birimlerinin genel piyasa değeri son 24 saat içinde yaklaşık %5 artış kaydetti.

PEPE Fiyat Hareketi

Pepe bugünkü işlem seansında yükselişe geçerek 8 Ocak’ta 0,000001 dolarlık destekle karşılaştıktan sonra başlayan daha geniş çaplı bir sıçramayı devam ettirdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere PEPE son 24 saatte %15 artışla 0,000001442 dolara yükseldi. Meme coşn son 24 saat içinde %17 değer kazandı. Piyasa bugün yeşil renkte kapanırsa, fiyat üst üste dördüncü gün kazanç kaydetmiş olacak.

Yükseliş sırasında PEPE, günlük MA 50 seviyesinin üzerinde 0,00000131 dolar seviyesinde toparlandı ve bu da devam etmesi halinde yukarı yönlü bir hareket olasılığını gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?