Ocak 11, 2024

Son Dakika: SEC, Bitcoin ETF’lerini Onayladığını Resmen Duyurdu, İşte Son Gelişmeler!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) merakla beklenen Bitcoin ETF kararını nihayet açıkladı. Kurum, spot Bitcoin ETF’lerine yeşil ışık yakarak resmen onayladığını duyurdu.

SEC, tarafından açıklanan bu karar, kripto para birimlerinin daha geniş kabul görmesi adına önemli bir adımı işaret ediyor.

Grayscale, Bitwise ve Hashdex, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir spot bitcoin ETF’si başlatmak için düzenleyici onay için yarışan birçok varlık yöneticisi arasında yer alıyordu. SEC’in onayı, düzenleyici ortamda bir değişim anlamına geliyor ve potansiyel olarak diğer kripto para birimi tabanlı yatırım ürünleri için bir emsal teşkil ediyor.

Onay, hem perakende hem de kurumsal yatırımcıların dijital varlıklara olan ilgisinin arttığı bir dönemde geldi. SEC’in son hamlesiyle kurum, piyasanın ABD düzenleyici çerçevesi altında daha çeşitli kripto para yatırım seçeneklerine yönelik arzusuna yanıt veriyor gibi görünüyor.

Onaylanan ETF’ler, yarından itibaren borsada işlem görmeye başlayacaklar. Bu karar Bitcoin’in, Nasdaq ve CBOE gibi dünyanın önde gelen borsalarında ETF aracılığıyla işlem görmesinin önünü açacak. ETF’ler, Bitcoin’in 6 trilyon doları aşan bir pazardan pay almasını sağlayacaktır.

Bu gelişmenin hem Bitcoin’in hem de geniş kripto piyasasının daha fazla değer kazanmasını sağlaması bekleniyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin bu haber yazıldığı sırada 45,794.03 dolardan işlem görmektedir.

Ancak SEC’nin 4 üyesinden biri olan Caroline Crenshaw ise karara muhalefet ederek bir şerh düştü. Crenshaw kararı hatalı bularak yatırımcıları tehlikeye sürüklediğini belirterek kararın yasal olmadığını iddia etti.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?