Ocak 25, 2023

Bitcoin Destekçisi CEO’dan Fed Detayı: “Kripto Piyasası Canlanacak!”


ARK Invest yatırım şirketinin CEO’su Cathie Wood, ABD Merkez Bankası’nın enflasyon stratejisini değiştirmeye hazırlandığını belirtti. Wood’a göre bu durum kripto para piyasanın toparlanmasına yardımcı olacak kritik bir detay.

Şirket tarafından yayınlanan yeni videoda görüşlerini aktaran Wood, ABD ekonomisinin “envanter durgunluğu” yaşadığını belirtti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Wood, mevcut makro görünümün 2008/2009 resesyonuna hiç benzemediğini belirtti. CEO, enflasyonun FED’in umduğu %2 seviyesinin altına düşeceğini ve Fed’i sıkı para politikalarına geri dönmeye zorlayacağını tahmin ediyor.

“Enflasyonun düştüğüne işaret eden her türlü sinyalin ortaya çıktığına inanıyorum. Bu da Fed’in artık bir adım atması gerektiğini göstermekte. Bu adımlardan en önemlisi tahvil piyasasının kendisinde yatıyor. Tahvil yatırımları da bir geri adım atılacağını düşünüyor görüşünde.”

Goldman Sachs ve Messari'den Kripto Raporu: Hangi Coin En İyisi?

Bu konuda ilginç olan ise piyasaların her zaman Fed’e öncülük etmesidir. Ve bu durumda, uzun vadeli faiz oranları kısa vadeli faiz oranlarının altına düştü ve buna rağmen Fed hala faiz oranlarını artıracağını söylüyor.

Uzun vadeli faiz oranları, resesyonda olmadığımız ya da enflasyon beklentilerin altında sürpriz yapmadığı sürece nadiren kısa vadeli faiz oranlarının altında kalır. Ve biz bunların her ikisinin de doğru olduğunu düşünüyoruz.”

Wood, Fed’in sadece  geri adım atmakla kalmayacağını, potansiyel olarak hedefini de aşabileceğinin de altını çizdi.

“Para arzı düştüğü için Fed’in hedefini aşacağına ve %2’nin altına, belki negatif bölgeye ineceğine inanıyoruz.”

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?