Ocak 25, 2023

Goldman Sachs ve Messari’den Kripto Raporu: Hangi Coin En İyisi?

Önde gelen finans kuruluşu Goldman Sachs yılbaşından bugüne kadar olan varlık getirisine göre Bitcoin (BTC) dünyada en iyi performans gösteren varlık olarak açıkladı.

Goldman Sachs, Bitcoin‘i altın, gayrimenkul, 10 yıllık ABD Hazinesi, enerji, Nasdaq 100 ve diğer yirmi yatırım aracının üzerinde bir sıraya yerleştirdi. Goldman Sachs’ın Bitcoin’i varlık sıralamasına ancak iki yıl önce eklemiş olması dikkat çekici.

Goldman Sachs Bitcoin

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere CoinGecko, Bitcoin’in 2022 takvim yılında en kötü performans gösteren yatırımlardan birisi olarak yorumladı. CoinGecko, geçtiğimiz hafta yayınladığı son yıllık kripto endüstrisi raporunda, Ham Petrol ve ABD Doları hariç, kötü performans gösteren önemli varlıkları vurguladı. Ancak BTC %64,2’lik bir düşüşle en kötü performansı sergileyen varlık oldu.

Messari şirketinde araştırmacı olan Tom Dunleavy, Litecoin’in son üç ay ve bir yıllık zaman dilimlerinde BTC ve en yakın rakibi Ethereum’dan (ETH) daha iyi performans gösterdiğini vurguladı.

Dunleavy, LTC yatırımcılarının Ocak 2022’den itibaren Bitcoin ve ETH yatırımcılarından sırasıyla %31,1 ve %23,2 daha fazla yatırım getirisi (ROI) elde ettiğini gösteren bir grafik paylaştı. Üç aylık süre zarfında, rakamlar bir yıllık değerin iki katından fazlaydı. Litecoin ayrıca, 2022’den itibaren %73’lük bir büyüme marjıyla DeFi token’larından daha iyi performans gösterdi.

Kaynak : CoinEdition
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?