Mart 15, 2023

Deneyimli Trader Açıkladı: Bitcoin Bu Modeli Takip Ediyor!

Deneyimli analist Peter Brandt, Bitcoin ‘in (BTC) şu anda herhangi bir piyasada nadiren görülen bir yapıya sahip olduğunu söylüyor.

2017’de BTC’nin çöküşünü tespit ettikten sonra kripto alanında efsanevi bir ün kazanan Brandt, BTC’nin şu anda nadir görülen bir tersine dönüş formasyonu içinde olduğunu belirtti.

“Buna megafon ya da ters simetrik üçgen deniyor.”

Bitcoin kripto para

Genişleme formasyonu olarak da bilinen megafon formasyonu, tipik olarak keskin bir aşağı yönlü hareketin ardından görülen bir yükseliş teknik yapısıdır. Varlık geleneksel olarak diyagonal direnci aşmak için üçüncü denemeden sonra patlar.

Brandt’ın grafiğine bakıldığında, Bitcoin’in şimdiye kadar köşegene iki kez dokunduğu görülüyor. Bu da BTC boğalarının kral kriptonun formasyondan çıkması için en az bir itmeye daha ihtiyacı olduğunu gösteriyor.

Dün Bitcoin, BTC’nin düşeceğine dair bahse giren trader’ların pozisyonlarını kapatmak için çabalamasıyla 320 milyon dolarlık likidasyonu tetikleyen büyük bir kısa sıkışmanın ardından 2023’ün en yüksek seviyesi olan 26.507 dolara yükseldi.

Bitcoin o zamandan beri geri çekildi. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu haber yazıldığı sırada 24.796 dolardan işlem görüyor.

Brandt, düzeltmenin megafon yapısının oyunda olduğunu gösterdiğini söylüyor.

“26,000’in ilerlemeyi reddetmesine şaşırmadım.”

Bitcoin dolar grafiği

BTC’nin son geri çekilmesinin ardından, diğer kripto analisti Michaël van de Poppe, BTC’nin 23.300 dolar fiyat seviyesinde destek bulabileceğini söylüyor.

Bitcoin Usdt grafiği

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?