Ocak 23, 2023

Bitcoin Boğa Tuzağı Tartışmaları: Yatırımcılar Ne Yapmalı?

Yükselişini hafta sonu boyunca sürdürmeyi başaran Bitcoin, 23.000 dolarlık seviyeleri aşmayı başarmıştı. BTC, 22 Kasım’daki 15.665 dolarlık düşük seviyesinden bu yana %45 oranında yükselmeyi başardı.

Öte yandan ralli güç belirtileri göstermeye devam etse de ‘boğa tuzağı’ korkusu canlılığını koruyor. Boğa tuzağı, katılımcıların beklenmedik kayıplar sonrası pozisyonları terk etmesine neden olan bir trend dönüşünü temsil etmektedir.

Bitcoin fiyatı 2021’in sonundan bu yana bir düşüş eğiliminde ve hala zirve fiyatından %67 uzakta işlem görüyor. Bu eğilimin yıl içerisinde devam etmesi mümkün görünüyor.

Bitcoin Boğa Tuzağı Korkusu

Capo takma adıyla tanınan popüler analist, yaşanan son hareketlerin gerçek bir talep olmadan manipüle edilmiş olabileceğini belirtti. Capo, bu durumu “şimdiye kadar gördüğüm en büyük boğa tuzağı” olarak yorumladı.

Makroekonomik gelişmelerin iyileşmediği ve küresel resesyonun hala oyunda olduğu bir dünyada “risk varlıklarına” yapılan yatırımların da az olması beklenmektedir. Bu nedenle yaşanan son gelişmelerin boğa tuzağı olma ihtimali hala var.

Bununla birlikte, Tradingview’de ortaya çıkan bu gibi formasyonlarla birlikte, boğa tuzağı senaryosuna doğru giden daha fazla duyarlılık var gibi görünüyor.

Diğerleri ise her ayı piyasasında ortaya çıkan piyasa psikolojisi grafiğini yeniden paylaştı.

Boğalar, fiyatların dip seviyeden ne kadar uzaklaştığına dair bir gözlemle karşılık verdi.

Bitcoin Rallisini Bilen İsim Altcoin'ler için Zamanı Verdi!

“Fiyat dip seviyelerden %50 uzaklaştığında bu artık bir boğa tuzağı değil, kaçırdığınız bir harekettir” diyen ‘PlanB’ ayı piyasasının sona erdiğinden emin.

BTC Fiyat Tahmini

Bitcoin, 24 saatlik konsolidasyonun ardından 22.787 dolardan işlem görüyor. 23 Ocak’ta, Ağustos ortasından bu yana en yüksek fiyat seviyesi olan 23.262 dolara kadar yükselmeyi başardı.

Bir önceki Eylül ayının en yüksek seviyesindeki direnç kırıldı, bu da boğaların henüz gücünün bitmediğini gösteriyor.

BTC son yedi günde %33,5 değer kazandı ve beş ayın en yüksek seviyesinde. Toplam kripto piyasası kapitalizasyonunun yeniden 1,1 trilyon dolara yaklaşmasıyla, bu Pazartesi sabahı işler yükseliş tarafında görünüyor.

Kaynak : CryptoPotato
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?