Ocak 21, 2023

Bitcoin Balinalarından Şaşırtan Hamle! Ralli Devam Edecek Mi?

Bugün Bitcoin, 18 Ağustos 2022’den bu yana ilk kez 22.7 bin doların üzerine çıkarak 5 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto para topluluğu uzun zamandır beklenen bu yükselişi sevinçle karşıladı.

Önde gelen kripto analitik firması Santiment Feed, bu gelişmeyi değerlendirdi. Firmaya göre, son fiyat artışı, 1 ila 10 bin BTC arasında varlıkları olan büyük Bitcoin balinalarından kaynaklanıyor. Söz konusu balina grubu son 15 gün içinde çantalarına tahmini olarak 1.46 milyar dolardan kümülatif olarak 64.638 BTC ekledi.

Tarihsel olarak, balinalar, BTC’nin fiyatını önemli ölçüde etkilemiştir. Bunların yanında bugün paylaşılan grafikler, Bitcoin’in Şubat 2022’den Aralık 2022’ye kadar olan fiyat düşüşü ile bu sahip grubunun Bitcoin satışları arasında bir korelasyon olduğunu da gösteriyor.

Altcoin’ler de liderleri Bitcoin’i takip etti kayda değer yükselişler elde etti. ETH, XRP, ADA, DOGE ve SHIB gibi varlıklar, basın zamanında son 24 saatte sırasıyla %6.7, %5.74, %7.27, %5.95 ve %5.9 oranında değer kazandı. Sonuç olarak, toplam kripto pazarı %6.23 büyüyerek 1.04 trilyon doların üzerine çıktı ve işlem hacminde %43’lük şaşırtıcı bir artış yaşandı.

Önde gelen bir teknik analist olan Duo Nine ise, Bitcoin’in son fiyat hareketine yanıt olarak ayı piyasasının sona erdiğini iddia etti. Analist, Bitcoin’in iki haftalık fiyat tablosunu paylaşırken, varlığın 1 yılı aşkın süredir devam eden düşüş trendinden kesin bir kırılma yaptığını söyledi. Duo Nine’a göre, Bitcoin rallisine devam edecek ve bundan sonra 28 bin dolara yükselecek.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?