Mart 3, 2023

Bitcoin Analisti Seviyeleri Verdi: Bunların Olmaması Gerekiyor!

Bloomberg’in kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, bir katalizörün Bitcoin fiyatını sert bir şekilde düşürebileceğine inanıyor.

Kripto paralara ilişkin yeni bir analiz yayınlayan McGlone, Federal Rezerv’in resesyon riskine rağmen enflasyonu düşürmek için faiz oranlarını artırmaya devam etmesi halinde Bitcoin gibi riskli varlıklar üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturabileceğini düşünüyor.

“Resesyon riskine rağmen Fed’in sıkılaştırmaya devam etmesi, başta kriptolar olmak üzere çoğu riskli varlık için birincil engel olabilir. Al ve elinde tut yatırımcıları, ayı piyasasının sona ermemesi ihtimaline karşı bir miktar koruyucu sigorta yaptırmayı garanti edebilir.”

Mike McGlone kripto ve hisse senetlerinin 2022’deki ayı piyasalarında olduğundan daha düşük seviyelere inip inemeyeceğini de sorguluyor.

“Peki kripto ve hisse senetleri henüz en düşük seviyelerini görmediyse? Kripto ve hisse senedi fiyatları sıçrama yaptı, bu da onları 2022 aşağı yönlü yörüngelerini sürdürmeye karşı savunmasız bırakabilir. Borsa, düşüşe geçtiğinde dünyanın en güçlü güçlerinden biri olabilir ve Fed’in artan durgunluk riskleri arasında sıkılaşması sağlam rüzgarlardır.”

Bitcoin için Kritik Seviye 25.000 Dolar

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere McGlone, 25.000 doların Bitcoin için kritik bir fiyat seviyesi olduğunu ve Mart ayının Fed’in para politikasını sıkılaştırmasına rağmen kriptonun dirençli kalıp kalmayacağını hızlı bir şekilde gösterebileceğini düşünüyor.

“Riske karşı ödül, duyarlı, taktik odaklı satıcılara doğru yönelebilir ve BTC’nin yaklaşık 25.000 $ çok önemli bir direnci işaret ediyor. Kriptoların, 2022 risk varlığının dip seviyelerinin dip olmayabileceği endişesiyle sürdürülebilir bir güç göstermesi gerekiyor.

Bir yıl önce federal fon oranı sıfırdı ve hala yükseliyor ve piyasalar para politikasının uzun ve değişken gecikmelerini hafife alıyor gibi görünüyor, bu da savunmacı olmak için yeterli bir neden gibi görünüyor. Bizim eğilimimiz açık: Federal fon oranı bir yıl önce sıfırken ve %5’e yaklaşırken, risk varlıklarının Mart başında dayanıklılığını kanıtlaması gerekiyor.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?