Şubat 4, 2023

Bitcoin Analisti Ralli İhtimaline Dikkat Çekti: “Olasılık %80!”

Kripto dünyasında popüler InvestAnswer kanalı, Bitcoin fiyatının iki temel göstergenin potansiyel kesişimine değindi. Analist, bu kesişimin patlayıcı hareketle sonuçlanabileceği görüşünde.

Kanalın sunucusuna göre Bitcoin önümüzdeki günlerde “altın kesişim” modelini gösterebilir. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu hareket S&P 500’ün grafiğine oldukça benzer ilerliyor.

Bu Kripto Varlık S&P 500'ü Takip Eden Bir "Altın Kesişim" Oluşturuyor!

Altın kesişme, kısa vadeli bir hareketli ortalama (MA) uzun vadeli bir hareketli ortalamanın üzerine çıktığında meydana gelmektedir.

“Altın kesişime (bazı kaynaklarda altın haç olarak da geçmektedir) bakalım… Bitcoin’in gidişatına bağlı olarak muhtemelen yaklaşık altı gün içinde, belki biraz daha kısa bir süre içinde bir tanesine yaklaşıyoruz.

Altın kesişim, 50 günlük hareketli ortalama olan yeşil çizgi, 200 günlük hareketli ortalama olan kırmızı çizgiyi geçtiğinde gerçekleşir. Geçmişte, Bitcoin’in büyük rallileri, büyük, büyük rallileri hep bir altın kesişim ile başladı.”

Bitcoin golden cross nedir

Ancak InvestAnswers kanalının sunucu, Bitcoin özelinde bu altın kesişimin başarısız olma ihtimalinin %20 olduğunu da belirtti.

“Tüm altın kesişimlerin bir ralliyle sonuçlanmadığını aklınızda tutmalısınız. Bu kesişimlerin %78-80 kadarı ralliyle sonuçlandı. Bunlar Şubat 2012, Ekim 2015 ve Mayıs 2020’dir. Bunların hepsi en az bir yıl ila 18 aylık bir boğa koşusu öncesi aşamadaydı ve fiyatlar en az iki katına çıktı ya da %350 veya çok daha fazla yükseldi.

Öte yandan, Temmuz 2014, 2015 ve Şubat 2020’deki altın haçlar boğa tuzaklarıydı ve kripto para birimi daha sonra düşüşe geçti.”

Analist, yaklaşan altın kesişimi bir rallinin takip etme olasılığı hakkında şunları söyleyerek görüşlerini sonlandırdı.

“Bitcoin için birkaç gün içinde ortaya çıkacak olan bu altın kesişime ve önceki grafiğe dayanarak, belki de iyi bir şans var, %50’den fazla – bunun iyi bir ralliye yol açacağına dair en az %60, %65 şans olduğunu söyleyebilirim.”

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?