Şubat 2, 2023

Bu Kripto Varlık S&P 500’ü Takip Eden Bir “Altın Kesişim” Oluşturuyor!

Bitcoin ve S&P 500, teknik bir yükseliş sinyali olan “golden cross” noktasına ulaşmaya oldukça yakın. Golden cross (altın kesişme), fiyatın 50 günlük SMA’nın 200 günlük SMA’nın üstüne çıkması sonucu ortaya çıkar. Hareketli ortalamalar geriye dönük göstergeler olduğundan dolayı birçok bilgi sunmaktadır. Sonuç olarak hem kısa vadeli hem de uzun vadeli tahminleri yorumlamak mümkün. Ancak trader’lar bu sinyali “uzun vadede” yorumlanın daha anlamlı olduğu görüşünde.

Valkyrie analistleri geçtiğimiz günlerde, günlük Bitcoin ve S&P 500 grafiklerinde yaklaşan kesişmeye atıfta bulundu. Bültende, “Değişim rüzgarları, yakın gelecekte yükseliş eğilimli altın kesişme olasılığının artmasıyla birlikte esmeye başladı” yorumu dikkat çekti.

Bitcoin muhtemelen önümüzdeki iki hafta içinde Eylül 2021’den bu yana ilk altın kesişmesini görecek. Bu arada, S&P 500’ün ortalamaları Perşembe günü altın kesişme üretme yolunda.

Bitcoin ve S&P 500’de altın kesişmenin aynı anda ortaya çıkması, trendi takip eden kripto trader’larını motive edecektir. BTC, 2020’nin başından bu yana bir makro varlık olarak gelişti. Sonuç olarak S&P 500 ile aşağı yukarı aynı doğrultuda hareket etme eğiliminde.

Ancak yatırımcılar, Bitcoin’in büyük rallilerinin genellikle altın kesişme ile başladığını, ancak her zaman bir ralliye yol açmadığını unutmamalıdır.

Bitcoin Altın Kesişmesi Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin altın kesişme

TradingView verilerine göre Bitcoin bugüne kadar sekiz altın kesişme yaşadı. Bunlardan Şubat 2012, Ekim 2015 ve Mayıs 2020’de teyit edilen üçü, fiyatların %100 ila %350 arasında yükseldiği en az bir yıllık boğa piyasasının habercisiydi.

Öte yandan, Temmuz 2014, Temmuz 2015 ve Şubat 2020’deki altın kesişmeler, kripto para birimi sonraki haftalarda/aylarda şiddetli bir şekilde ölüm çaprazına düştüğü için boğa tuzaklarıydı. Ölüm haçı, altın kesişmenin tam tersidir ve uzun vadeli trendde düşüş eğilimini temsil eder.

Nisan ve Eylül 2019’da oluşan diğer iki altın kesişme belirleyici olmamış, fiyatlar sonraki iki ayda keskin bir şekilde yükselmiş ancak daha sonra ölüm kesişmesine girmiştir.

ING analistlerine göre, Fed’in Mart ayında 25 baz puanlık bir artış daha yapması ve ardından geçen yıl finans piyasalarını sarsan faiz artırım döngüsüne ara vermesi muhtemel. Bu da piyasalarda farklı bir görünümü tetikleyecektir.

Kaynak : CoinDesk
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?