Ocak 28, 2023

Bitcoin Almak için Doğru Zaman Diyen CEO: Bu Olay Yükselişi Tetikler!

SkyBridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci, Federal Rezerv’in enflasyonu düşürmek için faiz oranlarını yükseltmeyi bıraktığında Bitcoin’in net bir dibe ulaşacağı görüşünde.

Scaramucci, Scott Melker ile yaptığı yeni bir röportajda, Fed’in şahin politikasını değiştirmenin eşiğinde olduğunu belirtti. Bu, Bitcoin gibi risk varlıklarının yükselmesine neden olacak önemli detay.

Fed’in yakında faiz oranlarını daha fazla yükseltmeyi bırakacağını, çünkü bunun hükümetin kendi borç yükümlülüklerini daha da kötüleştireceğini tahmin ediyor. Ayrıca enflasyon düştüğü için Fed’in faiz artırımına ara verebileceğini belirtti.

Yanılması halinde ekonominin resesyona gireceğini ve ABD dolarının değer kaybetmeye başlamasıyla insanların Bitcoin’e yatırım yapacağını da sözlerine ekledi.

Her iki senaryoda da, şimdi BTC biriktirmek için uygun zaman olduğunu düşünüyor.

Bitcoin Almak için En Doğru Zaman

“34 trilyon dolarlık sınıra ulaşmaya yakın 31 trilyon dolar borcunuz varsa ve faiz oranlarınız yükseliyorsa, federal hükümetin tüm borç sahiplerine 1 trilyon ila 1,5 trilyon dolar faiz ödemesi yaparak bütçelerini anlamlandırması imkansızdır. Yani bu ilk detay.

İkincisi, Fed’in zafer ilan edeceğine inanıyorum. Enflasyon teknoloji sayesinde düşecek. Ve faiz oranlarını düşürmeye ya da insanları daha düşük oranlara yönlendirmeye başlayacaklar, bu da piyasayı ve Bitcoin’i patlatacak.

Üçüncü nokta ise, ki bence en önemli nokta bu, eğer bu iki senaryo hakkında yanılıyorsam, Bitcoin almak için hala harika bir zaman. Çünkü bir resesyona girersek ve dolar zayıflamaya başlarsa ya da insanlar dolara olan güvenlerini kaybederse, Bitcoin’e yönelirler.”

Scaramucci ayrıca kripto karşıtı görüşleriyle tanınan JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’ın yorumlarına da tepki gösterdi. Dimon, İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’na katıldığı sırada CNBC’ye verdiği röportajda Bitcoin’i “abartılmış bir sahtekarlık” olarak nitelendirmiş ve kriptoyu evcil taşlarla kıyaslamıştı.

JP Morgan CEO'sundan Sert Çıkış: "Bitcoin ve Kripto..."

Scaramucci, geleneksel finans kurumları kripto teknolojisi tarafından tehdit edildiği için bu eleştirinin bir yükseliş göstergesi olduğunu söylüyor.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?