Şubat 17, 2023

Bitcoin 2023’te %50 Artış Gösterdi: Boğa Piyasası Burada mı?

Bitcoin’in 25.000 doların ötesine geçme dinamiği sektörde, tartışılıyor. Öncü kripto varlık Kasım 15,599’de 2022 dolara kadar düştü. Bu, BTC’nin öleceğine inandıkları için topluluğa korku aşıladı. Bununla birlikte, Bitcoin yalnızca 2023’te %50 artış gösterdikten sonra tekrar ayağa kalktı.

Topluluk bu yükselişten sonra umutlandı ve Bitcoin kısa sürede kripto tekrar konuşulan konu haline geldi. Gemini CEO’su Cameron Winklevoss, varlığın FTX öncesi çöküş fiyat seviyelerinin çok üzerinde olduğunu vurguladı.  Şu şekilde bir Tweet attı.

“Bitcoin az önce 25 bini aştı, fiyat seviyeleri FTX öncesi çöküşün çok üzerinde. Sektörümüzün bu sancılı dönemin ötesine geçtiğinin açık bir işareti. Geleceği inşa etmeye geri döndük.”

Bununla birlikte, haber yazıldığı sırada Bitcoin, varlığın %3,49 oranında düşmesine neden olan bir düzeltmeye dayanıyordu. BTC, 24 bin-25 bin dolar seviyelerinde kısa bir süre kaldıktan sonra 23.787,63 dolardan işlem görüyordu. Ancak birkaçı boğa piyasasının burada olduğunu belirtti.

Bitcoin’in Boğa Piyasası Boyunca Nasıl Bir Performans Göstermesi Bekleniyor?

Tüm dünya evrim geçiriyor. Yapay zeka gibi gelişmekte olan teknolojiler etrafında muazzam bir heyecan var. Öyle ki, savunucular yapay zekanın belirli işleri öldürme gücüne sahip olduğuna inanıyor. Ancak, kripto endüstrisi bu teknolojilere uyum sağlıyor. 2022 ayı piyasası pek çok kişinin işine mal olsa da, BTC’nin yaklaşan boğa piyasası bunu telafi edebilir. HRF CSO’su Alex Gladstein ayrıca şunları söyledi.

“Bir sonraki Bitcoin boğa piyasası, ekosisteme muazzam miktarda yeni yetenek ve fikir getirecek. Bunlar; geliştiriciler, tasarımcılar, analistler, girişimciler, sanatçılar, aktivistler, mühendisler, yatırımcılardır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere boğa piyasası için büyük bir tehdit, Ripple ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)arasında devam eden davadır. Bu davanın kararı topluluğu diken üstünde tutuyor. XRP bir menkul kıymet olarak kabul edilirse, diğer bazı varlıkların durumu tehlikeye girecektir. Bununla birlikte, Bitcoin’in de aynı şekilde bağsız olması bekleniyor. Gladstein ayrıca SEC’in Bitcoin’i de aynı kategoriye sokma ihtimaline dikkat çekti.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?