Şubat 16, 2023

Nasdaq Uzmanı Müjdeyi Verdi: Bitcoin Bu Seviyelere Gidecek!

2022 yılında ayıların sert baskısına maruz kalan Bitcoin bu baskıyı nihayet kırmayı başardı. Fiyat bugün 25.000 dolarlık seviyelere yaklaştı ve yatırımcılarını rahatlattı. Goldman Sachs ve Morgan Stanley’de eski bir analist olan William Noble, fiyatın artmaya devam edeceğini ve 56.000 dolar seviyesini geri alacağını öne sürdü.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Noble, 2020 yılında fiyatın 20.000 dolardan 40.000 dolara fırlayacağını doğru bir şekilde tahmin etmişti. Analist ise bu sefer Nasdaq-Bitcoin korelasyonuna dikkat çekti. Analiste göre, Nasdaq’ın bir boğa bayrağından çıktığı bildirildi. Bu da Nasdaq’ın yükseliş trendinde olduğu anlamına geliyor. Bitcoin Nasdaq’ın 90 günlük korelasyonu da bu düşünceyi yansıttı ve 0,75’e yükseldi.

“Nasdaq’ta bir boğa bayrağı var. ‘Bayraklar yarıya kadar dalgalanır’ diye bir söz vardır, yani hisse senetlerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru yeni bir büyük yükseliş daha olabilir.”

Bitcoin ve nasdaq korelasyonu

Bitcoin tahminini detaylandıran William Noble, fiyatın bir süredir yatay hareket ettiğini belirtti. Analist, RSI verisini kullanarak düşüş trendinin sona erdiği öngöründe bulundu. Analist göstergelerin doğru hareket ederek 56.000 dolarlık seviyeye ulaşmasını bekliyor.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?