Bitcoin Uzmanı 2020’yi İşaret Etti: Benzerini Gördük!

Kripto dünyasının popüler stratejistlerinden Benjamin Cowen, geçmiş verilere dayanarak Bitcoin rallisinin sürdürülebilirliğini tartışıyor.

Benjamin Cowen 782.000 aboneli YouTube kanalında yeni bir video yayınladı. Stratejist, Bitcoin fiyatının 2020’nin başındaki hareketleri taklit edebileceğinin altını çizdi. Analistin dikkat çektiği dönem fiyat önemli bir düşüş kaydetmeden önce bir yükselişi tetiklemiş ve heyecan yaratmıştı.

Bitcoin, Şubat ve Mart 2020 arasında yaklaşık 3.800 dolar düşmeden önce 10.500 dolarlık yüksek bir seviyeye ulaştı.

Bitcoin Geçmiş Hamleleri Takip Etme Riski Taşıyor!

Benjamin Cowen, Bitcoin fiyatının 2020 yılındaki davranışını günümüzle kıyaslamasının nedenini de açıkladı. Analiste göre 2020’nin başında da benzeri durgunluk koşulları yaşanmaktaydı.

“2020’de olanları düşünürseniz aslında durgunluğun çok kısa olduğunu hatırlayacaksınızdır. O dönemde de birçok insan yükseliş hissiyatını korumaktaydı. İnsanlar neler konuşuyordu diye geriye dönüp bakabilirsiniz.

Ancak aklınızda tutmanız gereken detay şu. Bitcoin, 2020’nin başında 10.500 dolardan 3.800 dolara kadar düştü. Bu durum çok kısa sürmüştü ancak BTC için ilk resesyon olarak kayıtlara geçti.”

Benjamin Cowen kripto

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Cowen’a göre, Bitcoin fiyatı net bir yön belirlenmeden önce “bir süre” 16.000 ila 30.000 dolar arasında dalgalanabilir.

Coinbase'ten Üç Altcoin'e Müjde, Listeleniyorlar!

“Bitcoin’in 16.000 – 30.000 dolar aralığında bir süre geçirmesi mümkün. Ardından bir durgunluğa girdiği performansı görmek mümkün. Düşük seviyeleri süpürebilir, daha yüksek bir düşük seviyeye inebilir, daha düşük bir düşük seviyeye inebilir.”

Bitcoin fiyat tahmini

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.