Mart 11, 2024

Bitcoin 100 Bin Dolar Olacak Mı? BTC’de Belirsizlik Sürerken Green Bitcoin 3 Milyon Dolara Ulaştı

2024 yılı Bitcoin için şu ana kadar iyi bir dönem gibi görünüyor. Popüler kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak 70 bin doları aştı. BTC’nin geleceği hakkında spekülasyonlar artıyor. Bazı analistler, BTC’nin yakın bir zamanda 100 bin dolarlık fiyat seviyesine ulaşabileceğini düşünüyor.

FundStrat Global Advisors’un kurucusu ve araştırma başkanı Tom Lee, bir kez daha Bitcoin için dikkat çekici bir yükseliş tahminini dile getirdi. CNBC ile yaptığı röportaj sırasında Lee, Bitcoin için etkileyici bir potansiyel yükseliş öngördü ve önümüzdeki 12 ila 18 ay içinde şaşırtıcı bir şekilde 150 bin dolara çıkabileceğini öne sürdü.

Lee özellikle yakın zamanda yaklaşık 800 milyon dolarlık bir artışa tanık olan BlackRock gibi spot Bitcoin ETF’lerine yeni girişlere dikkat çekti. Yaptığı açıklamada, yeni ETF’lerin piyasaya sürülmesiyle gözlenen talep artışını vurguladı. Yarılanma nedeniyle arzın azalmasının ve para politikasında beklenen gevşemenin dijital varlıkları destekleyebileceğini belirtti.

Ayrıca bu ETF’lerin artık 28 milyar doların üzerinde varlığa sahip olduğunu ve Grayscale Bitcoin Trust ETF’deki (GBTC) varlıkları ilk kez geride bıraktığını da belirtti. Bu dönüm noktası, Bitcoin’e yönelik güçlü kurumsal ilginin sinyalini veriyor.

Bitcoin için yükseliş tahminleri yapılsa da geçmişte Bitcoin fiyatının birkaç ay içinde yüzde 80’in üzerinde yükselip düştüğü döngüleri gördük. Bitcoin’in fiyatı aniden düşüşe de geçebilir. Coinler, kripto piyasasınındaki düzenleyici süreçlerden ziyade faiz oranları ve enflasyondan da etkileniyor.

Sponsorlu içerik tarafından aktarılana göre, BTC’de belirsizlik sürerken Green Bitcoin (GBTC), adlı daha çevre dostu bir kripto projesi yatırımcıların dikkatini çekiyor. Ayrıca, yatırımcılarına hem staking hem de Bitcoin fiyat tahmin oyunları ile kazandırmayı vadediyor. Bu sponsorlu yazıda, projenin detayları aktarılıyor.

Green Bitcoin (GBTC) – “Tahmin Et-Kazan” Konseptiyle Öne Çıkan Çevre Dostu Proje

Green Bitcoin token satın almak, sürdürülebilir yapısı ve oyunlaştırılmış staking ile Bitcoin’e yeni bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda çevre konusunda duyarlı bir kripto para projesi tercih etmek isteyenlerin adresi oluyor. Yerel token GBTC yatırımcılarına, çeşitli pasif ve aktif gelir elde etme olanakları sunuyor.

Green Bitcoin’in potansiyeli ERC-20 standardı ile de artırılıyor. Ethereum blok zincirini kullanan bu dijital varlık, yeni GBTC tokenlerinin oluşturulmasını Bitcoin’e kıyasla 10 bin kata kadar daha ekolojik hale getiriyor. Ethereum aynı zamanda Green Bitcoin’in daha kullanışlı olmasına yardımcı oluyor ve token için sağlam bir temel sağlıyor.

Green Bitcoin, kullanıcıların Bitcoin’in değişken volatilitesinden yararlanarak, tahminde bulunup potansiyel getiri elde etmelerine olanak tanıyor. Yenilikçi staking mekanizmasıyla öne çıkıyor. Yüksek enerji tüketen Bitcoin’in tam tersine, sürdürülebilirliğe olan güçlü bağlılığı vurguluyor.

Green Bitcoin’in staking sistemi, staking sürecini oyunlaştıran ilgi çekici bir mekanizma olarak karşımıza çıkıyor. Kripto para birimlerine, özellikle Bitcoin hareketlerine aşinaysanız bu platform, içgörü ve sezgilerinizi kullanmak için harika bir fırsat olabilir.

Green Bitcoin Nasıl Çalışıyor?

Green Bitcoin token, piyasalardaki fiyat hareketlerinden faydalanmanızı sağlayabilir. “Gamified Green Staking”  olarak bilinen oyunlaştırılmış staking özelliği, ekosisteminin kalbinde yer alıyor.

Bu yeşil staking ile GBTC tokenlerinizi stake ettiğinizde ertesi gün veya ertesi haftaya ait Bitcoin fiyatını tahmin edebilecek ve cazip ödüller kazanma şansına sahip olacaksınız. Ödül kazanmak için piyasa hareketlerini anlamanız ve fiyatları doğru tahmin etmeniz gerekiyor.

Fiyat tahmininiz doğruysa ödüllere hak kazanacaksınız. Ödüllendirilen token sayısı, tahminin doğruluğuna ve ödül havuzunun büyüklüğüne bağlı olacak.

Green Bitcoin, sanal para piyasasında henüz yaygın olmayan “tahmin et-kazan” konseptinin pratik uygulamasını ele alan ilk projelerden biri. Platformda aylık ve haftalık olarak düzenli olarak yarışmalar düzenlenecek. Green Bitcoin token satın alarak ve bu tokenlerini stake eden yatırımcılar bu yarışmalara ücretsiz olarak katılabilecek.

GBTC ile Pasif Staking

Oyunlaştırılmış staking’e ek olarak, GBTC’de pasif staking de bulunuyor. Oyunlaştırılmış staking, ekosisteme katılımı teşvik ederken pasif staking, sabit fiyat dalgalanmalarını sürdürmek için tokenlerin kilitlenerek tutulmasını teşvik ediyor. Bu iki özellik, tokeni piyasadaki gerilemeler sırasında daha dayanıklı hale getiriyor.

Staking ne kadar uzun süreli olursa, kullanıcının alacağı getiri de o kadar yüksek oluyor. Staking’in en önemli avantajlarından biri pasif gelirden faydalanmak olarak biliniyor. Tokenlerinizi akıllı sözleşmeye kilitlemek, cüzdanınızda boşta duran varlıklarınızdan dinamik ödüller elde etmenizi sağlayabilir.

GBTC Ön Satışı Son Hızıyla Devam Ediyor

GBTC, 2024 yılının en umut verici GambleFi projelerinden biri haline geldi. Planladığı gibi kapsamlı bir ekosistem inşa edebilirse Green Bitcoin’in yıl sonuna doğru güçlü bir değer elde etmesi muhtemel görünüyor.

Şu anda devam eden GBTC ön satışı, yatırımcılar için en uygun giriş noktasını sağlıyor. Ancak token fiyatı kademeli olarak artacağından erken satın alınması tavsiye ediliyor. Mevcut durumda GBTC token 0.8022 dolardan sunuluyor.

Green Bitcoin Token incelemek için tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir, okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.
Kaynak : Green Bitcoin Token
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?