Duyuru Geldi: Bir Kripto Para Şirketi Daha İflas Edebilir!

Kripto para ödeme platformu Wyre, iki eski çalışanı tarafından “kapatılacağı” iddiasıyla gündeme geldi. Bu iddiaların üzerinden birkaç gün geçmemişti ki platform, kullanıcılarının varlıklarının %90’ını çekebilecek şekilde kadar kısıtladı. Bu kısıtlamanın asıl amacı ise kullanıcıların varlıklarını satarak nakit para çekme taleplerini engellemek.

7 Ocak 2023 tarihinde açıklama yapan Wyre, “topluluğun çıkarlarını gözetmek” amacıyla para çekme limiti getirdiğini duyurdu. Platform, bu kısıtlama ile sert geçen ayı piyasasını atlatmak istiyor. Nitekim kullanıcılar mevcut varlıklarının %90 kadarını çekebilecek. Platform, sorunları aşmak için stratejik ortaklar aradığının da altını çizdi.

Buna ek olarak platform, Yanni Giannaros’u geçici CEO olarak atadı. Wyre kullanıcıları, platform yeni operasyonel stratejiler gerektirdiğinden günlük para çekme limitlerinde değişikliklere tabi olacak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Wyre’nin çöküşüne işaret eden haberler, kripto cüzdanı MetaMask ile ortaklığının sona ermesinin ardından yayılmıştı.

MetaMask, 5 Ocak’ta kullanıcıların doğrudan dijital cüzdandan kripto para satın almalarına olanak tanıyan mobil toplayıcısından Wyre’ın kaldırıldığını duyurdu.

Kaynak : CoinTelegraph


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.