Aralık 16, 2022

Binance, FTX Gibi Çökebilir mi? İşte On-Chain Veriler

On-chain analitik platformu CryptoQuant, son zamanlarda tartışma konusu olan Binance hakkında önemli veriler paylaştı. CEO’ya göre borsanın stabilcoin rezervinin, FTX çöküşünden önceki görünümüne benzemediğinin altını çizdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance borsası ‘kara para aklama’ nedeniyle soruşturmaya alınmıştı. Ki Young Ju ise konuya ilişkin yorumlarını Reuters’ta paylaştı.

Ortaya çıkan soruşturma haberleri ise borsanın kripto rezervleri üzerinde etki yarattı. CEO Changpeng Zhao, borsanın Salı günü 1,14 milyar dolarlık çekim talebini doğruladı. Ancak bu durumun anormal sayılmayacağı yorumunu yaptı.

“İşler stabilize olmuş gibi görünüyor. Dün işlediğimiz en yüksek para çekme işlemi değildi, hatta ilk 5’te de yer almaz. LUNA ya da FTX çöküşleri sırasında daha fazla işlem yapmıştık. Şimdi mevduatlar geri geliyor.”

[irp posts=”71852″ ]

Ki Young Ju, Binance’in stabilcoin rezervlerinin Kasım ayında FTX’inkinden temelde farklı göründüğü yorumunu yaptı.

“FTX rezervi, FTX dışı cüzdanlarla ilgili çok sayıda giriş/çıkış nedeniyle organik görünmüyor ve rezerv, banka operasyonundan birkaç gün önce -%93 düştü.”

Binance, stabilcoin rezervi

Young Ju, Binance’in Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) rezervlerinin de normal göründüğünü belirtti.

“İnsanlar bana Binance’in iyi olup olmadığını soruyor. BTC rezervleri son iki günde %8 düştü ancak geçen ay FTX çöküşü sırasında %24 arttı. Düzenleme için açıklığa kavuşturulması gereken şeyler var ancak şimdilik on-chain herhangi bir şaibeli faaliyet görünmüyor.”

Kripto analiz firması Santiment, Binance söylentilerinin sosyal medyadaki paylaşımlarda hakim konu olduğunu tespit etti.

“Tüm kripto platformu konuşmalarının %24’ü Binance hakkında dönen FUD söylentileri etrafında dönüyor. AP ArchPublic, yöneticilerin ‘kaçtığı’ ve kara para aklama korkuları olduğu iddia edildiğini bildirdi. Kalabalığın nasıl tepki verdiğine dair yorumumuzu okuyun.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?