Mart 2, 2023

Binance Desteği Geri Döndü: Milyarlarca LUNC Yakıldı!


Binance kısa bir aranın ardından LUNC yakımlarına geri döndü. Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance yedinci kez gerçekleştirdiği yakım etkinliğinde büyük miktarlarda LUNC yaktı.

Verilere göre Binance, yakım adresine 8.85 milyar Terra Luna Classic token göndererek LUNC dolaşımdaki arzını azaltmaya katkıda bulundu. Bu sayede, Binance LUNC yakım etkinlikleri resmi olarak geri dönmüş oldu.

En son yakım işlemiyle Binance, spot ve marj işlem ücretlerinden toplamda yaklaşık 29 milyar Terra Classic token yaktı.

Kullanılmayan-ölü bir kripto para cüzdanını bir token göndermek, onu “yakmak” olarak adlandırılır. Bu, fiyat hareketini hızlandırmak amacıyla dolaşımdaki coin sayısını azaltır. Ayrıca, Terra ekosisteminin çöküşünün kurbanları için, LUNC’nin toplam arzının büyük bir yüzdesini yakmak, token’ın değerini canlandırmanın en iyi yoludur.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance tarafından yedinci kez gerçekleştirilen son yakım, 30 Kasım 2022 – 27 Şubat 2023 dönemini kapsıyor. Kripto borsası, yakmayı daha iyi organize etmek ve maliyetleri azaltmak için Kasım ayında haftalık yakımdan aylık yakmaya geçti. 1 Aralık’taki son yakım işleminde Binance, 6.39 milyar Terra Luna Classic’i (LUNC) dolaşımdan kaldırdı. Topluluk 2023 yılının ilk yakımını beklerken borsa 28 Aralık’ta LUNC yakım mekanizmasını askıya aldı.

Görüldüğü üzere yaklaşık 3 aylık bir ara var fakat yine de yakım miktarı çok yüksek değil. Bu düşüş, LUNC spot ve marj işlem ücretlerinin %100 yerine %50’sinin yakılmasından kaynaklanmaktadır. Söz konusu değişiklik topluluk, 10983 Teklifini geçtikten sonra gerçekleşti.

Terra Luna Classic topluluğu tarafından gerçekleştirilen toplam yakım şu anda 48.5 milyar LUNC’ye ulaştı. Ayrıca, stake edilen toplam LUNC miktarı 949.17 milyara ulaştı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : CoinGape

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?