Kasım 16, 2022

Binance CEO’sundan Tavsiye: “Kripto Alacaksanız…”


Son güncellenme : 16.11.2022 - 14:00

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Pazartesi günü bir soru-cevap etkinliğine katıldı. CEO, kripto para yatırımı yapmak isteyenlere ilişkin önemli tavsiyelerde bulundu. İşte dikkat edilmesi gereken uyarının detayları.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere FTX’in çöküşü kripto para piyasasında bir belirsizlik yarattı. Belirsizlik üzerine piyasada yaşanan düşüş birçok yatırımcı tarafından ‘fırsat’ olarak değerlendirildi. Binance CEO’su ise bu yöntemi şimdilik uygulamamanın doğru olacağını açıkladı.

Binance CEO’suna göre kripto para piyasasında yaşanan belirsizlik, alıcıların da tam olarak ne yapacağını bilmesini engelleyen bir detay. CEO’ya göre yatırım yapmak yerine eldeki varlıkların tutulması daha iyi bir seçenek.

“İşini kripto para üzerine kuran birisinin bu yorumu yapması elbette tuhaf. Lakin şu an sektörde büyük bir belirsizlik ve dram var. Yatırım yapmak isteyenlerin dikkat etmesini öneririm.

Binance ceosu açıkladı kripto yatırımı yapacaksanız...

Özellikle Bitcoin‘de uygulanan dipten satın al yöntemi birçok yatırımcı tarafından kullanılmaktadır. Yöntemin mantığına göre BTC aralıklarla yükseliş kaydettiği için dipten satın almak kâr getirir. Ancak Binance CEO’suna göre kripto piyasasındaki belirsizlik devam ederken yapılması çok anlamlı olmayacaktır.

“Önümüzdeki hafta veya gelecek ay için ihtiyacınız olan parayı kullanıyorsanız kripto varlıklara yatırım yapmamalısınız. Yalnızca uzun süredir ihtiyacınız olmayan ihtiyari nakit kullanmalısınız.”

Kripto Hiçbir Yere Gitmiyor

Binance CEO’su, piyasadaki “yüksek oynaklığı” ve mevcut “öngörülemezliği” hakkında konuşmaya devam etti. CZ’ye göre mevcut ortam deneyimsiz trader’ların piyasaya girmesi veya daha fazla satın alması için iyi bir ortam olmadığı yönündeydi.

“Çok deneyimli, çok olgun, çok kendine güvenli değilsen ve riski kaldıramıyorsan, çoğu insana beklemesini tavsiye ederim.”

CZ, likidite krizinden geçen daha güçlü kripto projelerine yardımcı olmak için bir “Kurtarma Fonu” oluşturduğunu duyurdu. Zaman geçtikçe toplumu daha fazla gelişme hakkında bilgilendireceğine söz verdi. Aynı tweet’te ise “kripto hiçbir yere gitmiyor” yorumu paylaştı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Crypto Daily

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?