Kasım 14, 2022

Binance Duyurdu: Destek Vermeye Başlıyoruz, İşte Detaylar!


Binance CEO’su Changpeng Zhao kritik bir açıklama yaptı. CZ, FTX çöküşünün kripto endüstrisini sarsmaya devam ederken bir kurtarma fonu oluşturduğunu duyurdu.

Binance, FTX krizi piyasaları sararken bir kurtarma fonu oluşturduğunu duyurdu. Binance’in kurtarma fonu, likidite krizinden etkilenen uzun vadeli başarılı projelere yardımcı olacak. Piyasa kurtarma fonu için yeterliliklerini kontrol etmek isteyen firmalar Binance Labs ile iletişime geçecek.

Binance CEO’su diğer firmalardan kurtarma fonuna ortak yatırım yapmalarını ve piyasanın toparlanmasına yardımcı olmalarını istedi.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere FTX’in “Bölüm 11, İflas başvurusu” sonrası kripto para piyasası düşüş kaydetti. Bu gelişme yatırımcıların güvenini ve dolayısıyla endüstrideki güveni sert bir şekilde sarstı.

Binance Duyurdu, Piiyasaları Olumlu Tepki Verdi

Kripto piyasası, FTX krizinden sonra düşmeye devam ediyor. Ayrıca, daha önceki Terra-LUNA ve likidite krizlerinden kurtulamadıkları için sorunlar diğer varlıklara da yayıldı. Nitekim Binance en büyük borsa olarak kalsa da zarar gördü.

Binance ceo'su CZ, duyurdu

CEO tarafından paylaşılan endüstri kurtarma fonuna diğer yatırımcıların da katkı sağlaması talep ediliyor. Söz konuyu fona ilişkin detayların daha sonra açıklanacağı da duyuruda yer aldı. Şimdilik bilinen tek bilgi talep eden firmalar Binance Labs ile iletişime geçmesi gerekiyor.

Tron‘un kurucusu Justin Sun, Binance CEO’sunun piyasayı kurtarma girişimini destekledi. Sun, bu fon ile ekosisteme katkı sağlayan geliştiricilerin güçlenebileceği düşüncesini de paylaştı.

Celsius’un en büyük yatırımcısı Simon Dixon dahil olmak üzere diğer kuruluşlar, fona katılmayı ve kripto topluluğu ile merkezi olmayan hale getirilmesine katkıda bulunmayı istiyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?