Kasım 23, 2022

Binance, Altcoin için Müjdeli Haberi Verdi


Ethereum ağı, ‘The Merge’ güncellemesi sonrası artık madencilik işlemlerine ev sahipliği yapmıyor. Madenciler ise bu güncellemeden sonra zorunlu olarak ağı terk etti. Madencilerin büyük kısmı Ravencoin gibi alternatiflere yöneldi.

Çarşamba günü yayınlanan Binance blog gönderisine göre, Binance’in madencilik havuzu hizmeti olan Binance Pool, madencilik için yeni alternatif arayan madencileri etkiledi. Binance, desteklenen tokenler listesine Ravencoin’i (RVN) ekledi.

Ethereum ağı Eylül ayında, algoritmasını iş kanıtından (PoW) hisse kanıtına (PoS) gerirdi. Doğrulama adı verilen bir süreç lehine hesaplama ağırlıklı madencilik ihtiyacı artık yok.

Ravencoin, Binance Pool’a Dahil Oldu

Madencilik sürecinin ortadan kalkmasıyla birlikte birçok madenci ekipmanlarını değerlendirmek için alternatif arıyor. Bazı madenciler varlıklarını satsa da birçok madenci hala alternatifleri deniyor. Ethereum Classic (ETC), Ravencoin ve Beam (BEAM) gibi tokenler, GPU’ları için yeni bir kullanım arayan eski ETH madencilerinin büyük bir akınına uğradı.

Binance pool katıldı

Coinwarz’ın verilerine göre, Ravencoin ağındaki hesaplama gücü Ethereum’un PoS’a geçişinden bu yana yaklaşık beş kat arttı.

Bununla birlikte, madenciler bir token‘a akın ettikçe, madencilik zorluğu olarak bilinen bir mekanizma devreye giriyor. Sonuç olarak ödül kazanma olasılıkları da azalıyor. Böylece, daha az verimli makinelere veya yüksek maliyetlere sahip olanlar genelde bir süre sonra oyunu terk ediyor.

Binance Pool, RVN havuzu için %1 ücret talep edecek. Nitekim gelen haberler sonrasında Ravencoin fiyatı %12 oranında arttı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?