Binance, Altcoin için Müjdeli Haberi Verdi

0
Binance, Altcoin için Müjdeli Haberi Verdi

Ethereum ağı, ‘The Merge’ güncellemesi sonrası artık madencilik işlemlerine ev sahipliği yapmıyor. Madenciler ise bu güncellemeden sonra zorunlu olarak ağı terk etti. Madencilerin büyük kısmı Ravencoin gibi alternatiflere yöneldi.

Çarşamba günü yayınlanan Binance blog gönderisine göre, Binance’in madencilik havuzu hizmeti olan Binance Pool, madencilik için yeni alternatif arayan madencileri etkiledi. Binance, desteklenen tokenler listesine Ravencoin’i (RVN) ekledi.

Ethereum ağı Eylül ayında, algoritmasını iş kanıtından (PoW) hisse kanıtına (PoS) gerirdi. Doğrulama adı verilen bir süreç lehine hesaplama ağırlıklı madencilik ihtiyacı artık yok.

Ravencoin, Binance Pool’a Dahil Oldu

Madencilik sürecinin ortadan kalkmasıyla birlikte birçok madenci ekipmanlarını değerlendirmek için alternatif arıyor. Bazı madenciler varlıklarını satsa da birçok madenci hala alternatifleri deniyor. Ethereum Classic (ETC), Ravencoin ve Beam (BEAM) gibi tokenler, GPU’ları için yeni bir kullanım arayan eski ETH madencilerinin büyük bir akınına uğradı.

Binance pool katıldı

Coinwarz’ın verilerine göre, Ravencoin ağındaki hesaplama gücü Ethereum’un PoS’a geçişinden bu yana yaklaşık beş kat arttı.

Bununla birlikte, madenciler bir token‘a akın ettikçe, madencilik zorluğu olarak bilinen bir mekanizma devreye giriyor. Sonuç olarak ödül kazanma olasılıkları da azalıyor. Böylece, daha az verimli makinelere veya yüksek maliyetlere sahip olanlar genelde bir süre sonra oyunu terk ediyor.

Binance Pool, RVN havuzu için %1 ücret talep edecek. Nitekim gelen haberler sonrasında Ravencoin fiyatı %12 oranında arttı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın