Şubat 21, 2023

Binance Ağı Güç Kaybediyor: İşte Yaşanan Son Gelişmeler!

DefiLlama’daki son verilere göre, Arbitrum DEX hacmi açısından ikinci sırada yer alıyor. Ağ, muadili Binance Smart Chain’i geçti ve şu anda Ethereum’un hemen altında yer alıyor.

Arbitrum Ethereum'un hemen altında yer alıyor

Yukarıdaki görselde görüldüğü üzere, Ethereum‘un haftalık hacmi %13,88 oranında düşmüştür. Arbitrum ise son 7 günde %34,15 oranında artış göstermiştir. BSC, hacmi %16,39 oranında düştüğü için Ethereum’u yansıtıyordu. Haber yazıldığı sırada, Arbitrum’un günlük hacmi 395,22 milyon dolarla en yüksek seviyede. BSC 331,78 milyon dolarla hemen arkasındaydı. Ethereum 24 saatlik hacimde 1,47 milyar dolar ile rekabeti kazandı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Arbitrum son zamanlarda büyük gelişmeler kaydetti. Günlük işlem tablosu, ağın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını vurguladı. Bugün erken saatlerde, ağ en yüksek işlem sayısını kaydetti.

Arbitrum günlük haraketleri

Ayrıca, ağdaki benzersiz adreslerin sayısı da aynı performansı izledi ve 2.924.658 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Arbitrum Neden Piyasanın Geri Kalanını Gölgede Bırakıyor?

Arbitrum’un Ethereum’un en büyük 2. katman blok zinciri olduğunu belirtmek gerekir. DeFi alanındaki yükselişi GMX’in ağıyla bağdaştırılması mümkün. GMX kısa süre önce Avalanche’tan (AVAX) ayrıldı ve ana zincir olarak bu ağı seçti.

Buna ek olarak, sosyal medyada bir token airdrop’u etrafında çok fazla söylenti oldu. Bazıları, yukarıda bahsedilen ölçümleri daha da körükleyebilecek bir airdrop’un yapılmakta olabileceğine dair spekülasyonlarda bulundu.

Ancak, Arbitrum’un resmi olarak bir airdrop duyurusu yapmadığını da belirtmek gerekir.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?