Şubat 2, 2024

Binance 4.2 Milyon Dolarlık XRP Token’ı Dondurdu: İşte Nedeni!


Binance CEO’su Richard Teng, Ripple yöneticilerinden Chris Larsen’in kişisel cüzdanını etkileyen saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. CEO, saldırıyı erken bir dönemde fark ettiklerini ve en kısa sürede müdahale ederek varlıkların bir kısmını dondurduklarını açıkladı.

Ripple Hack'i Güvenlik Açıklarını Ortaya Çıkardı: Multi-Sig Meselesi Ne Durumda?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Larsen’in Ocak ayında kişisel XRP hesabına yönelik bir hack saldırısı gerçekleştirilmişti. Saldırı 30 Ocak’ın geç saatlerinde gerçekleşmiş olsa da, ZachXBT’nin olaya dikkat çekmesine kadar gündeme gelmemesi çokça tartışıldı.

Ancak ZachXBT, saldırının Ripple’ın cüzdanını etkilediğini öne sürmüştü. Bunun nedeni, XRPL kaşifleri Bithomp ve XRPScan’in adresi şirkete ait olarak gösteren bir yanlış etiketlemesiydi. Larsen, ZachXBT’nin açıklamasını doğruladı ancak cüzdanın şirkete değil kendisine ait olduğunu açıklamıştı.

Blockchain dedektifine göre, on-chain veriler, saldırganları varlıkları MEXC, Gate.io, Binance, Kraken, OKX ve HTX (eski adıyla Huobi) dahil olmak üzere birden fazla merkezi borsaya taşıdığını gösteriyor.

Daha sonra yapılan açıklamada ise XRP token’ların farklı token’larla takas edildiği tespit edilmişti. Varlıkların tamamını kurtarma çalışması devam ederken topluluk spekülayonlar yapmaya devam ediyor.

XRPL Ledger (XRPL) Vakfı Analitik ve Uyum Başkanı Thomas Silkjær, olaya karışan cüzdanları tespit etmek için kolluk kuvvetlerini devreye soktuklarını ve çeşitli borsalarla iletişim kurduklarını kaydetti.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?